Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vyberte to správné osvětlení do domácích a pracovních prostor

Vyberte to správné osvětlení do domácích a pracovních prostor

Významným prvkem každého prostoru je osvětlení. Avšak vybrat správné osvětlení není vůbec jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Při výběru světla je nutné zaměřit pozornost na svítivost, životnost, barvu světla, náběh na plný světelný tok, v neposlední řadě také na energetickou úspornost a samozřejmě samotné svítidlo jako takové.

Vsaďte na LED osvětlení

LED žárovky mají oproti svým konkurentům řadu výhod. Patří mezi nejúspornější typ žárovek s extrémně dlouhou životností. Kromě toho jsou odolné vůči nárazu a otřesu a mohou se pochlubit i prakticky nulovou poruchovostí. LED svítidla jsou vhodná do většiny místností, ale vzhledem k vyzařování modrého světla se používání LED osvětlení nedoporučuje v ložnicích (možné narušení zdravého spánku).

Bezkonkurenčním zdrojem čistého světla jsou také inovativní LED trubice, které nahrazují standardní zářivky. Jsou velkým přínosem pro firemní provozy, velké haly, školy, městské úřady apod.

Vhodným osvětlením se širokým využitím v domácnosti, ale i pracovních prostorech jsou také LED pásky. LED pásky jsou k dispozici v několika barvách a hlavní předností je jejich variabilita. Dokonale osvětlí bar, restauraci, koupelnové zrcadlo, ložnici či schodiště.

Vyberte to správné osvětlení do domácích a pracovních prostor

Často diskutovanou nevýhodou LED světel je jejich vyšší pořizovací cena. Vyšší cena se vám ale brzy vrátí v úspoře elektrické energie.

K osvětlení využijete klasické lustry ale i další typy svítidel

Ke klasickému osvětlení nepochybně patří závěsné či nástěnné lustry i další nejrůznější svítidla. Při výběru záleží na tom, zda preferujete designová či účelová svítidla, jak veliká a členitá je místnost a kam chcete světlo umístit. V současné době jsou stále velmi oblíbené závěsné lustry nebo stropní svítidla doplněná bodovými svítidly tzv. bodovkami.

Vyberte to správné osvětlení do domácích a pracovních prostor

V současné době mají LED svítidla (Light-Emitting Diode – dioda emitující světlo) velkou oblibu. V posledních letech došlo k takovému zdokonalení této technologie, že ve všech ohledech převyšuje světelnou efektivitu žárovek. Vyzařují plnou stupnici bílé barvy – od teplé až po studenou, umožňují měnit například stmívání svítidel či teplotu světla. Největší výhodou LED osvětlení je nízká spotřeba energie a dlouhá životnost

Štítky: osvětlení
Vyberte to správné osvětlení do domácích a pracovních prostor

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock