Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proč je chytré osvětlení dobrou volbou pro vaši domácnost

Proč je chytré osvětlení dobrou volbou pro vaši domácnost

Jeden pohyb prstem, nebo jedno slovo. A osvětlení ve vaší domácnosti se rozsvítí přesně tak, jak si budete v dané situaci a náladě představovat. Studenými tóny ke kancelářské práci, teplou bílou k relaxování u oblíbené knihy, a když odjedete na dovolenou, ochranou před zloději bude tlumené světlo napojené na spínač. Inteligentní osvětlení je hitem na trhu svítidel, který umožňuje svým uživatelům kontrolovat svícení v domácnosti i na zahradě 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Jaké by mělo být osvětlení domu či bytu? Dobře rozmístěné, úsporné, spolehlivé a bezpečné. Taky rychle a jednoduše ovladatelné z místnosti i na dálku a jednoduché na instalaci. Zkrátka chytré. Přesně takové je inteligentní osvětlení z kolekce Mi-Light. Obsahuje LED pásky, LED panely, LED žárovky, LED reflektory a zahradní LED osvětlení, které splňují veškeré nároky na moderní svícení v exteriérech i interiérech. Osvětlení díky němu můžete ovládat na povel. Ale nejen to je důvod, proč si chytré svícení pořídit.

1. Úspornost, dlouhá životnost a spolehlivost

Chytré osvětlení Mi-Light funguje na principu LED technologie osvětlení, která je mnohem úspornější než klasické žárovky či zářivky. Chytrá LED svítidla si do svého bytu se 4 místnostmi nedávno pořídila rodina Janíkova. Vzali jsme kalkulačku a spočítali s nimi, jak tím uleví rodinnému rozpočtu. Protože v každé místnosti svítí průměrně 5 hodin denně, za jednu kWh platí 4,83 Kč a původní žárovky o příkonu 75 W vyměnili za LED svítidla o příkonu 13 W, vyšlo nám, že ročně ušetří v každé místnosti 547 Kč a v celé domácnosti 2 188 Kč.

Protože mají LED svítidla životnost až 50 000 hodin, nemusí se Janíkovi bát, že budou muset osvětlení každou chvíli měnit. Pokud budou i dál svítit 5 hodin denně, vydrží jim více než 27 let. Kdyby se náhodou něco pokazilo, dostali při koupi osvětlení v Ledshopíku na každý produkt tříletou záruku. Prodejce je při výběru zboží v showroomu také ujistil, že počet reklamací na Mi-Light inteligentní osvětlení je u nich méně než 0,1 %.

2. Dálkové ovládání: prstem nebo hlasem

Veškeré Mi-Light osvětlení lze snadno ovládat přes mobilní aplikaci pomocí Wi-Fi modulu WL-BOX. Tento modul slouží jako centrální mozek celého řízení osvětlení a umožňuje například ovládat osvětlení, i když nejste doma, nebo využívat časovač pro ovládání svítidel. Přes Wi-Fi lze také snadno ovládat LED pásky, k tomu slouží chytrá řídící jednotka WL-5. Oba způsoby umožňují propojit světelné okruhy s hlasovými asistenty. Díky aplikacím Google Home nebo Amazon Alexa můžete osvětlení zapínat, vypínat či měnit do dalších efektů hlasem.

Proč je chytré osvětlení dobrou volbou pro vaši domácnost

Další možností ovládání je využití kompatibilních dálkových ovladačů. Dosah signálu ve volném prostoru je až 30 m. Tato vzdálenost se automaticky prodlužuje mezi svítidly, pásky a žárovkami (mezi nimiž je zase maximálně 30 m).

Díky těmto možnostem propojování a ovládání až 8 na sobě nezávislých okruhů lze z jednoho místa snadno zapínat a vypínat interiérové žárovky, panely a pásky i zahradní svítidla, pásky nebo reflektory v pergole, na terase, v altánku, u jezírka nebo u skalky. Zkrátka, už žádné ochmatané zdi kolem vypínačů, natahování prodlužovaček na večerní grilovačku, ani pravidelná výměna prasklých žárovek. Touto komplexností ovládání a možností kombinací mnoha typů svítidel je systém Mi-Light jedinečnou řadou produktů na trhu.

3. Hygiena osvětlení

Věřili byste, že může kvalitu spánku, odpočinku nebo práce u počítače ovlivnit to, jak si při dané činnosti svítíte? Hygiena osvětlení popisuje zásady, jaké barevné odstíny a tóny volit do jednotlivých místností. Teplá bílá je měkčí a působí útulně, využijte ji do obývacích pokojů, ložnic, případně jídelen. Studená bílá naopak vyzařuje chladnější světlo, které stimuluje mozek k aktivitě. Oceníte ji v pracovních prostorách, chodbách nebo koupelnách. Denní bílá vyzařuje neutrální tóny podobné přirozenému dennímu světlu.

Proč je chytré osvětlení dobrou volbou pro vaši domácnost

Při výběru LED svítidel a LED pásků tedy vybírejte svítidla, která umí měnit tóny bílé, ať je můžete přizpůsobovat své náladě a práci. Od věci není také možnost barevného svícení. Z RGB spektra dokáže světelný zdroj namixovat až 16 milionů odstínů. Tato funkce je oblíbená například pro nepřímé svícení za obrazovkami televizí, monitorů a jako osvětlení akvárií. Červené světlo je vhodné používat večer 2 až 3 hodiny před spaním, protože neobsahuje modrou složku světla, která narušuje spánek. Díky funkci časovače navíc můžete přednastavit vypnutí světla na noc nebo ranní rozsvícení jako buzení.

4. Paměť posledního nastavení

Veškerá chytrá LED svítidla Mi-Light umí měnit tóny bílé od teplé po studenou i míchat odstíny z RGB barevného spektra. Poslední nastavení potom zůstává v paměti do dalšího zapnutí ovladačem, v aplikaci, nebo přes klasický vypínač na stěně.

5. Showroom v Brně

Chcete si inteligentní osvětlení vyzkoušet osobně? Společnost Ledshopík má ve své nabídce e-shopu (a skladem) jako jediný český prodejce celé portfolio produktů chytrého osvětlení Mi-Light a 90 % z nich si mohou zákazníci otestovat přímo v showroomu v Brně na adrese Bohunická 50 v areálu Skanska.

Ať už si chytré osvětlení vyzkoušíte v showroomu, doma, nebo třeba v kanceláři, uvidíte, že vám bude věrným sluhou i užitečným pomocníkem.

Štítky: osvětlení
Proč je chytré osvětlení dobrou volbou pro vaši domácnost

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock