Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Servisní prohlídka kotle může ušetřit tisíce

Servisní prohlídka kotle může ušetřit tisíce

Teplé říjnové počasí posunulo začátek topné sezóny. S nástupem sychravého počasí přichází na řadu zahájení vytápění. Zatímco u kotlů na pevná paliva byla četnost povinných prohlídek zákonem prodloužena na tři roky, u plynových kotlů je servisní prohlídka stále povinná jedenkrát ročně.

Máte plynový kotel? Nezapomeňte na revize

Prevence před únikem spalin a vzniku závažnější poruchy. To jsou asi nejčastější motivace vlastníků nemovitostí k servisní prohlídce kotle. Podle odborníků se taková prohlídka ale vyplatí i finančně. Díky vyčištěnému a správně seřízenému kotli dokážete za topnou sezónu ušetřit tisíce korun na palivu. Pokud se navíc jedná o nový kotel, může být provedením servisních prohlídek podmíněna i záruka jeho výrobce. “Moderní kotle jsou sofistikovaná zařízení, která nabízí ekonomický provoz i pohodlnou obsluhu. Stejně jako jezdíte s automobilem na STK, je třeba dopřát pravidelný servis i kotli. Za výjimku lze považovat elektrokotle, ve kterých nedochází k žádnému spalování a jsou tak podstatně jednodušší na servis,” uvedl Milan Kubíček, obchodní ředitel českého výrobce kotlů Thermona

Servisní prohlídka kotle jej může zachránit před poruchou

Majitelé plynových kotlů musí ze zákona provádět jejich pravidelné kontroly, i přes hrozící pokuty to však mnozí nedělají. Při provozu kotle se spalovací komora kotle zanáší spalinami, které snižují jeho účinnost a životnost teplosměnných ploch. Podle odhadů odborníků pracuje správně vyčištěný kotel s vyšší účinností a s o 10 až 15 procent nižšími náklady na palivo. Standardní servisní prohlídka trvá asi hodinu, včetně vyčištění a seřízení kotle a stojí v závislosti na typu zařízení 1000 až 1500 korun.

Kromě úspory na palivu pomáhá také předcházet vážnějším poruchám jednotlivých komponentů kotle a s tím spojenému výpadku topného systému v zimních měsících.   

Z čeho se servisní prohlídka skládá:

  • kontrola úniku zemního plynu nebo oxidu uhelnatého v prostoru kotle
  • vyčištění vnitřního prostoru kotle a zejména hořáku, výměníku a elektrod
  • kontroly správného tlaku vody v otopném systému
  • seřízení kotle a nastavení správných parametrů
  • kontroly odtahu spalin a přívodu vzduchu ke kotli
  • vystavení protokolu o prohlídce
Štítky: vytápění
Zdroj: PR článek společnosti

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock