Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pasivní dům ve venkovském stylu

Pasivní dům ve venkovském stylu

Může pasivní dům zapadnout do sousedství, aniž by vypadal nuceně? Majitelé, původem z Belgie, koupili pozemek i s původní zchátralou stavbou a s jasnou představou o jeho budoucnosti.

I přes špatný stav původního domu se majitelé rozhodli ke koupi. Oslnil je velký pozemek s letitými stromy. Stačila chvilka na zahradě a vznikla představa domu se čtyřmi ložnicemi, vysokými stropy, plynulým přechodem mezi místnostmi, to vše zabalené do venkovského minimalismu a jednoduchého designu. Aby dům zapadl do okolní zástavby, byl zachován půdorys do tvaru L, tolik typický pro venkovské domy v této oblasti. Z přední verandy se ocitnete ve velkém pokoji, který je obývacím pokojem s jídelním prostorem a kuchyní. Mírně zvýšená veranda byla uzpůsobena tak, aby mohly být v místnostech vysoké stropy, ale zvenku dům nepůsobil monstrózně.

V teplých tónech s dubovou podlahou

Velká okna v kuchyni dávají pocit spojení se zahradou. Dává vám to pocit, že jste si exteriér vtáhli dovnitř a je součástí domova. Tato spojitost vytváří příběh. I když kuchyně a pokoj nad ní nejsou největší, díky velkým oknům se velká zdají být. Je to díky dennímu světlu, které přichází ze tří stran. Ložnice je na samém konci půdorysu ve tvaru L. Krásně se rozbíhá do zahrady a je lemována vzrostlými stromy. Pro majitele je to soukromá svatyně, uprostřed korun stromů, s balkonem a výhledem do dvora. Dalším spojením s přírodou je masivní dubová podlaha s matnou povrchovou úpravou. Ta dává domu skandinávský nádech a dobře ladí s černou barvou v interiéru, nábytku z ořechu, krémovou výmalbou na stěnách i přírodními doplňky.

Pasivní dům ve venkovském stylu

Pasivní dům, který na to nevypadá

Ačkoli na to dům nevypadá, jde o certifikovaný pasivní dům. I přes problémy s nalezením subdodavatele pro rekonstrukci pasivního domu, byly všechny těžké úkoly skvěle zvládnuty. Aby byl dům pasivní, musí splňovat přísná kritéria energetických úspor v provozu domu. To vše muselo být zvládnuto se zachováním jasné stylizace vzhledu domu. Bylo použito konvenční rámování 2 × 6 a šroubované a 2 × 6 vnější, aby se vytvořila tepelná izolace. Vzniklá dutina je vyplněna hustou celulózou a obalená parotěsnou zábranou. Tuhá pěna EPS izoluje vnější plášť kolem základny a je umístěna i pod základovou deskou plus pěnové sklo pod základovými patkami. Cílem bylo izolovat základ od země, aby byla kolem betonu vytvořena tepelná bariéra. Okna jsou z trojitého skla pro lepší izolační vlastnosti a exteriér byl zakončen obkladem, který vypadá jako dřevo.

Zdroj: www.mowerymarsh.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock