Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní vila v lese

Moderní vila v lese

Rekonstrukce padesát let staré vily se vyplatila. Otevřené prostory a veškerý komfort s bydlením v přírodě. Výjimečná atmosféra místa tvoří spolu s originální stavbou ideální místo k bydlení.

Vdechli jí nový život

Vila se nachází v lese okolo Nizozemského Rijssenu a byla postavena zhruba před padesáti lety. Proměněna byla na moderní a komfortní dům, který je po celý rok obyvatelný a pohodlný. Zachování domu, jeho historie, strategie udržitelnosti a umístění v krajině hrály zásadní roli při návrhu modernizace. Architektonické studio zachovalo původní prvky vily, s respektem k historii i tradici, a zároveň jí architekti vdechli nový život svými nápady.

Architektura stávajícího domu byla zajímavá, ale již postaršího data a měla silně zastaralé instalace. Z důvodu dlouhodobé udržitelnosti a po pečlivém uvážení bylo rozhodnuto, že stávající dům nebude zbourán, ale bude potřebovat zásadní rekonstrukci. Při rozhodování o návrhu přeměny byla na jedné straně myšlenka zachování a opětovného využití stávajících materiálů, na straně druhé vytvoření plnohodnotného nadčasového bydlení. A to se zde povedlo.

Moderní vila v lese

Dostatek denního světla

Vila je v úzkém propojení s přírodou. Bydlení na kopci v lese vytváří prostředí, ve kterém jsou majitelé neustále obklopeni zelení. Hustý les v létě poskytuje stín a díky opadanému listí, v zimě k domu proniká více paprsků a slunce vilu prozáří. Téměř celá vila je prosklená a umožňuje být obyvatelům na dosah přírodě. Obrovské skleněné plochy přinášejí do interiéru mnoho přirozeného denního světla.

Aby byl zajištěn vysoký komfort a ekonomická udržitelnost, byly použity kvalitní technologie a moderní materiály. Díky využití rekuperace tepla, trojskel, vysoce kvalitní izolace, LED osvětlení, úporných spotřebičů a příprava na instalaci nejnovější generace tepelných čerpadel, je vila velmi energeticky úsporná.

V chladných dnech se obyvatelé mohou zahřát u kamen a místo televize se mohou z pohovky kochat výhledem na okolní les. Přesto,  že je celý prostor vily uvnitř velmi otevřený, působí útulně. Především posezení u jídelního stolu s polstrovanými lavicemi a krbem.

V kapradí

Vila má k dispozici garáž pro auta v přízemí. Budova je částečně zasazena do terénu, který je obklopen kamennou skalkou s lesní flórou. Jeřabiny, javory, nebo košaté kapradí zdobí okolí domu. Do vily se vstupuje po velkých kamenných blocích, tvořících schody. Strohý funkcionalistický ráz domu skvěle zapadá do místní krajiny a majitelé se z ní jen radují. 

Zdroj: Dearchitect.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Prefabrikovaný prázdninový dům v Hudson Valley

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Vybíráme dlažbu na terasu

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock