Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

O tom, že i malá zahrada může být krásná, svědčí ta zelenající se za domem v Rhoonu v Jižním Holandsku. Tato zahrada situovaná nedaleko rušného Rotterdamu přímo svádí k odpočinku a vychutnávání si opojných pohledů na rozkvetlé květiny a bující zeleň.

Dům věrný tradiční holandské architektuře dává kráse romanticky pojaté zahrady o to více vyniknout. Obnažené cihly fasády příjemně korespondují s přírodními materiály v zahradě a dodávají tak celku ničím nerušený kompaktní vzhled. Příjemné útočiště opásané živými ploty z břečťanu skýtá ideální prostor k odpočinku, ve kterém je dostatek soukromí pro každého člena rodiny.

Relaxační zahrada

Zahrada je koncipována tak, aby poskytovala prostor plný slunce i příjemný stín. Slouží především k odpočinku, kterému se lze oddávat na židlích u jídelního stolu, na komfortní sedací soupravě či neméně pohodlných lehátkách. Příjemný závan exotiky sem přinášejí i dvě zavěšené hamaky. Jednotlivé odpočinkové zóny od sebe oddělují vyvýšené pásy různorodých květin, které tak zahradu rozdělují, ale zároveň stylově propojují. O příjemný odpočinek zbavený nežádoucích pohledů ze sousedství se vedle velkého slunečníku a vzrostlých stromů stará i vysoký plot, který opět odkazuje na lásku majitelů k přírodním materiálům.

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

Malá zahrada v záplavě květin

Zahrada utopená v zeleni si vedle té nejdůležitější barvy pohrává i s několika pastelovými odstíny. Právě ty a svědomitý výběr rostlin se starají o její půvabný elegantní nádech. Jakoby tak byla stvořena k romantickým schůzkám a rozjímáním, při kterých nemohou chybět překrásné keře růží s jemnými světle růžovými květy. Doprovázejí je bíle, fialově a modře kvetoucí rostliny, které jsou odrazem barev v zahradě použitých doplňků. Těch je zde však poskrovnu. Jen tu a tam zarezonují, a nastolí tak plynulou barevnou korespondenci mezi živými a neživými prvky v zahradě.

Přečtěte si také

Bez odvahy to nejde

Tvrdá zem je noční můrou každého zahradníka. Manželé Laytonovi se rozhodli pro radikální řešení a dnes toho rozhodně nelitují. Mají svou vysněnou zahradu s rybníčkem i s pohádkovým altánem. Co bylo…

Trávník jako vzácnost

V zahradě je všeho využito s vytříbeným citem. Platí to pro elegantní zahradní stůl s kovovým klenutím nohou, pro nezvykle vysoké květináče i půvabné lucerny. O romantický nádech zahrady se tu rovněž stará střídmě vyžitý trávník, který dostává prostor výhradně po boku růží. Díky absenci převahy jednolité plochy získává zahrada na jedinečné kráse, která tkví právě v její rozmanitosti. Různorodé keře, stromy, květiny a vzrostlé traviny lemují protáhlou terasu, jejíž jednolitost osvěžují plochy z kamene.

Efekt romantické zahrady sloužící k odpočinku je tak dokonalý. Nejenže toto kouzelné zahradní království poskytuje příjemné útočiště skryté před nežádoucími pohledy, ale nevyžaduje ani příliš náročnou údržbu. Představuje tudíž skvělou mozaiku plnou rozkošných barev a podmanivých vůní, v jejíž náruči trávit čas je tím nejpříjemnějším zážitkem.

Štítky: zahrada
Zdroj: www.timkok.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock