Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

O tom, že i malá zahrada může být krásná, svědčí ta zelenající se za domem v Rhoonu v Jižním Holandsku. Tato zahrada situovaná nedaleko rušného Rotterdamu přímo svádí k odpočinku a vychutnávání si opojných pohledů na rozkvetlé květiny a bující zeleň.

Dům věrný tradiční holandské architektuře dává kráse romanticky pojaté zahrady o to více vyniknout. Obnažené cihly fasády příjemně korespondují s přírodními materiály v zahradě a dodávají tak celku ničím nerušený kompaktní vzhled. Příjemné útočiště opásané živými ploty z břečťanu skýtá ideální prostor k odpočinku, ve kterém je dostatek soukromí pro každého člena rodiny.

Relaxační zahrada

Zahrada je koncipována tak, aby poskytovala prostor plný slunce i příjemný stín. Slouží především k odpočinku, kterému se lze oddávat na židlích u jídelního stolu, na komfortní sedací soupravě či neméně pohodlných lehátkách. Příjemný závan exotiky sem přinášejí i dvě zavěšené hamaky. Jednotlivé odpočinkové zóny od sebe oddělují vyvýšené pásy různorodých květin, které tak zahradu rozdělují, ale zároveň stylově propojují. O příjemný odpočinek zbavený nežádoucích pohledů ze sousedství se vedle velkého slunečníku a vzrostlých stromů stará i vysoký plot, který opět odkazuje na lásku majitelů k přírodním materiálům.

Malá zahrada za domem slouží především k odpočinku

Malá zahrada v záplavě květin

Zahrada utopená v zeleni si vedle té nejdůležitější barvy pohrává i s několika pastelovými odstíny. Právě ty a svědomitý výběr rostlin se starají o její půvabný elegantní nádech. Jakoby tak byla stvořena k romantickým schůzkám a rozjímáním, při kterých nemohou chybět překrásné keře růží s jemnými světle růžovými květy. Doprovázejí je bíle, fialově a modře kvetoucí rostliny, které jsou odrazem barev v zahradě použitých doplňků. Těch je zde však poskrovnu. Jen tu a tam zarezonují, a nastolí tak plynulou barevnou korespondenci mezi živými a neživými prvky v zahradě.

Přečtěte si také

Zahrada zvolna přecházející do krajiny

Horská zahrada dokonale doplnila příjemné stavení s tradičními prvky. Nachází se v Jizerských horách a plynule se přelévá do krajiny. S pestrou škálou květin, keřů a stromů je dokonalým prostředím…

Trávník jako vzácnost

V zahradě je všeho využito s vytříbeným citem. Platí to pro elegantní zahradní stůl s kovovým klenutím nohou, pro nezvykle vysoké květináče i půvabné lucerny. O romantický nádech zahrady se tu rovněž stará střídmě vyžitý trávník, který dostává prostor výhradně po boku růží. Díky absenci převahy jednolité plochy získává zahrada na jedinečné kráse, která tkví právě v její rozmanitosti. Různorodé keře, stromy, květiny a vzrostlé traviny lemují protáhlou terasu, jejíž jednolitost osvěžují plochy z kamene.

Efekt romantické zahrady sloužící k odpočinku je tak dokonalý. Nejenže toto kouzelné zahradní království poskytuje příjemné útočiště skryté před nežádoucími pohledy, ale nevyžaduje ani příliš náročnou údržbu. Představuje tudíž skvělou mozaiku plnou rozkošných barev a podmanivých vůní, v jejíž náruči trávit čas je tím nejpříjemnějším zážitkem.

Štítky: zahrada
Zdroj: www.timkok.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock