Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Kuchyně jako moderní galerie

Kuchyně jako moderní galerie

Kuchyně už dávno neslouží jen jako praktický prostor pro vaření a stravování. Tento frekventovaný a domácí pohodou provoněný koutek se zejména v moderních časech stává opravdovou designovou záležitostí. Pokud navíc patříte mezi milovníky umění, co říkáte nápadu proměnit kuchyni v okázalou galerii?

Síla otevřeného prostoru

V současné době vedou v řadě interiérů otevřené prostory. Stírá se tak například rozhraní mezi kuchyní a obývacím pokojem. Proto aby místnost určená pro přípravu a konzumaci jídel a místnost určená k odpočinku nepůsobily svým svébytným charakterem osamoceně, je zapotřebí určitého jednotícího prvku. Co když se jím stane právě výstavní galerie?

Designové kuchyňské vitríny

Aktuální trend „utajených“ kuchyní, který si zakládá na minimalismu a ryzí funkčnosti se příhodně odráží také v designu nábytku obývacího pokoje. Charakter obou těchto místností pak může důmyslně a ještě úžeji propojit právě kuchyňská vitrína proměněná rukou profesionálů na opravdovou designovou záležitost. Taková vitrína pak může prezentovat celou řadu vhodně vybraných předmětů od obrazů, keramických sošek, váz, knih až po květiny. Právě místo pro knihovnu jako součást kuchyňské linky přitom není vůbec od věci zvláště v případě, kdy propojuje kuchyňskou zónu s tou obývací.

Kuchyně jako moderní galerie

Galerie s dotekem přírody

Luxusní ráz získá kuchyňská galerie, jakmile se podsvítí. Světelné efekty zdůrazní její roli a nejen navečer vám taková svébytná výstavná plocha vykouzlí v kuchyni něžně romantickou atmosféru. Tu by mělo podpořit vhodně zvolené stropní svítidlo, ale také světla na digestoři.

Kuchyňským galeriím sluší nejlépe dřevo v téměř každé podobě i povrchové úpravě. Podsvícení ještě více zjemňuje jeho přirozený tón a dodává celé místnosti nádech přírody, vkusu a elegance.

Kuchyňské dekorace pomocí vitrín, otevřených i pootevřených nik s podsvícením tak otevírají nový způsob, jak pro potěchu sebe i návštěv přenést do popředí to, co máme nejraději a co nejvíce svědčí o našem vkusu. Také kuchyně se tak může stát oduševnělou místností, jejíž galerie nám prosvítí i ty nejvšednější dny.

Štítky: kuchyně

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock