Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí

Jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí

V kouzelné otevřené krajině za městem, kde se pasou stáda ovcí, vyrostla moderní jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí. Toto vcelku netradiční bydlení se stalo domovem majitele, který zatoužil po tichu venkova, pozorování zapadajícího slunce a pocitu neomezené svobody.

Klient uchvácený překrásným pozemkem se s představami o novém bydlení obrátil na architektonický ateliér Maas Architecten, jehož projekty jej oslovily. Přál si vybudovat jednoduchou a přiměřeně velkou stodolu s ocelovou konstrukcí a s otevřeným přízemím, četným zasklením a mezipatrem s ložnicí. Zároveň toužil po překrásných výhledech, s nimiž bude usínat i se probouzet.

Originální domov

Nový dům nakonec vznikl docela od nuly. Klient poháněný jasnou představou o novém bydlení se její ztělesnění snažil najít přes internet, všechny obdobné katalogové domy však byly určeny pro velkou rodinu. Zatímco on byl zklamán, architekt ze studia Maas Architecten byl nadšený. Mohl totiž navrhnout zcela originální dům. Není možné najít jej v katalogu a je jen stěží patrné, kolik hodin zabrala práce na konceptu, detailech a definitivním projektu.

Jednoduchá stodola s ocelovou konstrukcí
Foto: Ria Kraa

Bydlení otevřené do přírody

Krásu na první pohled poněkud chladné a ryze funkční stodoly umocňuje překrásné prostředí, do něhož byla zasazena. Navzdory svému poněkud chladnému vzhledu si při stavbě použité materiály s přírodou velmi dobře rozumí. A do interiéru ji nechávají pronikat četnými prosklenými plochami. Právě výhledy do okolí jsou pak největšími ozdobami tohoto netradičního bydlení. Nechybí zde ani přidružená terasa či vzdálenější venkovní posezení. Zahrada je relaxační a nevyžaduje příliš náročnou údržbu.

Přečtěte si také

Černý jako eben

Dřevo patří mezi nejvíce oblíbené stavební materiály vůbec. A není divu. Nejen že má skvělé vlastnosti, navíc jde i o materiál krásný na pohled. Tento dům je ukázkou toho, jak to může dopadnout, když…

Minimalistický styl v interiéru

Doslova průzračným dojmem působí štít domu. Zdálky jako by splýval s modrým nebem a dával tušit stejně čistý interiér. Tomu je vlastní praktický i estetický minimalistický styl. Uvnitř domu převažují odstíny šedé barvy, které tak plynule navazují na charakter ocelové konstrukce. Převahu šedé barvy v interiéru zjemňují a prohřívají prvky z přírodních materiálů, k nimž patří zejména dřevo.

Interiér moderní stodoly je otevřený a vzdušný. Příjemnou atmosféru podporují chytře řešené úložné prostory a minimum doplňků. Šedou barvu místy doplňuje bílá, a tak vzniká na pohled velice příjemné ladění. Jistý dojem průzračnost vzbuzuje i interiér, který tím dostává přitažlivě elegantní nádech.

Štítky: stodola
Foto: Ria Kraa
Zdroj: www.maasarchitecten.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

V hlavní roli kámen

KUCHYNĚ S TAJNOU MÍSTNOSTÍ

Studie minimálního interiéru

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Vybíráme dlažbu na terasu

Zdařilá rekonstrukce Ačkové chaty

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock