Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak zrychlit a usnadnit sekání dřeva?

Jak zrychlit a usnadnit sekání dřeva?

Pokud topíte dřevem a sami si ho pro topení zpracováváte, šetříte svou peněženku. Co už ale nešetříte, je vaše energie a čas. Někteří z vás možná berou sekání dříví jako jistý druh posilovny v přírodě. Jiní si ale tuto fyzicky namáhavou práci raději ušetří za pomoci různých štípaček, anebo si dřevo objednávají rovnou naštípané. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje sekera, se kterou ušetříte čas i energii?

Inovativní sekeru, která garantuje rychlejší práci a mnohem menší námahu, vymyslel finský vynálezce Heikki Kärnä. Tato sekera totiž díky speciální konstrukci rozseká celý špalek na úhledná polínka za neskutečnou jednu minutu. Dostala jméno Leveraxe a oproti ostatním běžným nástrojům působí zároveň jako páka i klín. K tomu je totiž uzpůsoben speciální tvar sekací části této inovativní finské sekery. Jakmile sekera na dřevo dopadne, dojde nejen k sekání, ale také k odtlačování porcovaného dřeva směrem od sebe. Sekání dřeva s touto sekerou je tak nejen efektivnější, ale také bezpečnější. Tip: Využíjte dostupná srovnání a recenze štípačů dřeva.

Sekera Leveraxe s pákovým efektem

Finský nadšenec a vynálezce Heikki Kärnä zcela překopal klasickou sekeru a vynalezl novinku, která posouvá těžiště lehce stranou a díky pákovému efektu pomáhá štípat dříví s mnohem menším úsilím. Sekera má zbrusu nový tvar, díky kterému už se nemusí špalek sekat vejpůl. Se sekáním se může začít klidně pohodlně od kraje, a to bez rizika poranění. Speciální konstrukce sekery Leveraxe rovněž předchází zaseknutí sekery do dřeva, což obvykle ztěžuje práci při používání běžných seker. Tento nový vynález je poměrně lehký. Včetně topůrka váží 2,5 kg a měří 90 cm. Cena vyjde přibližně na tři tisíce korun.

Rychlé, snadné a bezpečné štípání dřeva

Se sekerou Leveraxe je sekání dříví mnohem příjemnější záležitostí. Stačí celý špalek umístit do staré pneumatiky a sekerou jej během chvilky rozsekat na polínka. Rychlé a nenáročné štípání dříví s tímto novým pomocníkem doprovází i mnohem větší bezpečnost. Sekera totiž mění kinetickou energii rotačního pohybu, čímž nad ní člověk získává větší kontrolu.
 

Páková sekera Leveraxe je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří si rádi užijí sekání dříví, aniž by přitom vydali příliš energie a drahocenného času.

Štítky: tipy a triky
Tvar sekery mění její vlastnosti oproti klasickým sekerkám působí zároveň jako páka i klín
Tvar sekery mění její vlastnosti oproti klasickým sekerkám působí zároveň jako páka i klín
Zdroj: www.leveraxe.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock