Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům ve stylu modernismu 20. let minulého století

Dům ve stylu modernismu 20. let minulého století

Přitažlivou tvář modernismu ukazuje dům stojící v jedné z ulic Gdyně. Respektuje historickou siluetu okolních domů, je jednoduchý, nenápadný a přesto velice zajímavý. Je zbrusu nový, a přesto vypadá, jakoby tu stál odjakživa

Dům vyhlížející z řady stylově podobných domů a obklopený relaxační zahradou ukazuje krásu modernismu 20. let minulého století. Byl postaven docela od nuly na místě původního domu. Na přání majitelů nevyčnívá ze svého okolí a odpovídá charakteru ulice. Rodinný dům v Gdyni velebí architekturu v duchu „méně je více“ a ukazuje tak, že v jednoduchosti je krása.

Dům minimalistické formy

Zbrusu nové bydlení vyrostlo pod taktovkou architektů ze studia IFA. Svými proporcemi, formou a barevnou kompozicí odkazuje na vedlejší budovy, nacházející se rovněž ve druhé zóně ochrany přírody. Fasáda domu je jemně šedá, architektura pak výrazně minimalistická. Jsou v ní mimo jiné skryty žlaby a také potrubí vedené v izolační vrstvě stěn. To samé platí pro garážová vrata zabudovaná přesně mezi betonové stěny domu. Je tedy možné vést čáru z jednoho prvku do druhého, aniž by ji ohrožovaly různé detaily.

Dům ve stylu modernismu 20. let minulého století
Foto: Kroniki Studio

Na návštěvě v interiéru domu

Minimalismus patrný z exteriéru se odráží také v interiéru. Do popředí zájmu se tak dostávají zajímavé kombinace materiálů a barev. Poněkud chladný dotek betonu prohřívá hojně využité dřevo, které se objevuje především na podlaze. Dřevěné podlahy sjednocují interiér domu a dodávají mu příjemný ráz. Jednotlivé místnosti jsou otevřené a vzdušné, bez přemíry bytových doplňků. Pozornost na sebe právem strhává krásná knihovna, ale také originální obrazy, koberce či umělá svítidla. Největší ozdobou tohoto domu v modernistickém stylu jsou však velkorysé výhledy do okolí, které s obrazy soutěží o pozornost.

V architektonicky velice osobité ulici tak vyrostl jednoduchý, ale krásný dům, který dává prostor zdánlivě protichůdným materiálům. Zaujme svými čistými liniemi i nápaditým uspořádáním jednotlivých místností.

Foto: Kroniki Studio
Zdroj: www.ifagroup.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Idylický dům v Chorvatsku

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock