Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům stojící v blízkosti lesa

Dům stojící v blízkosti lesa

I bydlení v malém domě má něco do sebe. To jsem si řekla hned poté, co jsem uviděla tento krásný dům stojící v slovinském městě Jernej. Ačkoliv tento dům patří do kategorie domů o rozloze do 92 metrů čtverečních, najdete v něm vše, co je k plnohodnotnému životu potřeba. A navíc stojí v těsné blízkosti lesa, takže je prvotřídní výhled z okna zaručen. V čem je tento dům tak úchvatný?

Od načrtnutí až po stavbu uběhly 3 roky

Do stavby tohoto domu v Jerneji se pustilo architektonické studio AB objekt d.o.o., které má na svém kontě hned několik úspěšně realizovaných projektů. Celý projekt na tento dům vzniknul v roce 2013, a samotná realizace proběhla roku 2016. Dům je jednopodlažní, ale díky svému půdorysu ve tvaru písmene L nabízí uspořádání místností v logické posloupnosti, kdy je společenská část oddělena od té soukromé, což zajišťuje naprosté soukromí. U domu nechybí ani krytá terasa, která umožňuje rozšířit obývací prostory na maximum.

Fasáda v barvě dřeva

Ze strany od ulice můžeme vidět pouze dům s garážovými vraty, dveře a minimum oken, což zajišťuje dokonalé soukromí. Na druhou stranu zde nechybí ani dostatek světla, protože strana, jež je vedena do zahrady, je téměř celá prosklená a navazuje na krytou terasu. Fasáda domu je ze strany do ulice i do zahrady řešena kamenným obložením, který svojí barvou krásně zapadá do prostředí. Zbývající části fasády tvoří dřevěné obložení.

Dům stojící v blízkosti lesa

O dostatek světla není nouze

Po dispoziční stránce je dům řešen bravurně. V delší části domu najdeme obývací pokoj a kuchyň, která je spojena s jídelní částí. Z obývacího pokoje se dostaneme rovnou na terasu i zahradu. V kratší části domu se nachází ložnice s velkou koupelnou, která nabízí úchvatný výhled do zahrady. Světlo v domě je kromě oken směřujících do zahrady dodáváno i za pomocí oken, která jsou zasazena do stěny na opačné straně obývacího pokoje, kde je střecha mírně zvýšena, aby se tam okna vlezla.

Barvy, které ladí

Celý interiér je laděn do tlumených přírodních barev – šedé, béžové, bílé a hnědé, která je zde na dřevěných prvcích – například rámy u oken. Za povšimnutí stojí moderní regály nad kuchyňskou linkou, malířský stojan s obrazem přímo v koupelně, ale také stolek, který je z pařezu.

Zdroj: ab-objekt.si

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock