Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevěný dům plný zeleně

Dřevěný dům plný zeleně

Na krásném pozemku byl postaven dům ze dřeva, který se záhy stal hřejivým domovem plným světla a svěží zeleně. Svým majitelům nabízí vysoce komfortní bydlení a celou řadu výhledů do daleké krajiny.

Montovaný dřevěný dům instalovali řemeslníci z firmy Fullwood, která se na tento typ domů specializuje. Pomohli také s natřením dřevěných stěn a trámových stropů, čímž bylo dosaženo ochrany před nežádoucím UV zářením. Majitel domu si přál, aby si dřevěné stěny i postupem času zachovaly svůj světlý odstín. Řemeslníci vypomohli také s obkladem půdy pod šikmou střechou.

Světlé bydlení s vůní dřeva

Majitel si přál mít v domě hodně dřeva, které podle něj vytváří opravdu příjemné prostředí. Nechal si proto vyrobit nábytek z masivního dřeva. V interiéru přitom nedostaly prostor pouze dřevěné obklady stěn. Jasnější a modernější vzhled interiéru vytvářejí bílé stěny a šikmé stropy. Dalším materiálem, který v domě hraje významnou roli, je sklo. Proudí jím dovnitř velké množství přirozeného světla. Dřevěný dům zdobí mnoho oken, přičemž nejpůsobivější jsou ta v přízemí táhnoucí se od podlahy až ke stropu. Z toho těží zejména otevřený obývací prostor. Zaujme v něm především ze tří stran prosklený kout, který slouží jako venkovní rozšíření obytného prostoru a zároveň místo pro pokojové květiny. Tento prostor prosvětlují také velkorysá střešní okna. Díky tomuto řešení je obytný prostor příjemně světlý a vzdušný.  Také některé dveře v interiéru jsou vyrobeny ze skla. Neprůhledné sklo uzavírá prostor ložnice a koupelen. Naproti tomu mezi halou a obytnou částí jsou instalovány dvoukřídlé posuvné dveře z čirého skla. Na jedné straně chrání před průvanem při otevřených předních dveřích a udržují uvnitř teplo domova, na druhé straně umožňují průchod světla z obývacího do vstupního prostoru.

Dřevěný dům plný zeleně

Udržitelné bydlení

Dřevěný dům má příjemně kompaktní strukturu. Vyznačuje se klasickým, jednoduchým architektonickým stylem bez ozdob. Uprostřed obdélníkového půdorysu na západní straně vyčnívá malý obdélník a na jižní straně poskytuje velká střecha verandy stínění a ochranu před deštěm. Na střeše verandy je instalován fotovoltaický systém, který vyrábí více elektřiny, než obyvatelé potřebují. Její přebytek je přiváděn do veřejné sítě.

Přečtěte si také

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Být sám sobě architektem, to je kolikrát oříšek. Vydejte se dnes spolu s námi na prohlídku téměř nulové dřevostavby, kterou si pro sebe navrhl odborník na slovo vzatý. Nachází se v Moravskoslezských…

Na návštěvě v interiéru

Klasická sedlová střecha nenápadně doplňuje architekturu. Na prostor haly plynule navazuje obývací část s velkorysými výhledy do zahrady. Na první pohled zde zaujmou podlahové dlaždice z břidlice, které jsou rovnoměrně položeny v celém přízemí. Přímo napravo od vstupních dveří se nachází schodiště vedoucí do horního patra, dá se odtud vejít také do prostorné technické místnosti. Obývací pokoj je dostatečně velký a komfortní. Dominuje mu pohovka a kamna. V jihovýchodním rohu domu se nachází praktická a estetická kuchyně. Jídelnu zdobí mimo jiné stůl a lavice z dubu. Oba tyto prvky byly na míru vyrobeny u tesaře, a tak naprosto přesně zapadají do jídelny. Celý dům je vytápěn velkými mastkovými kamny, jejichž sálavé teplo stoupá stropním otvorem do podkroví. Kamna rovněž ohřívají vodu a mají vodní výměník.

Dřevěný dům plný zeleně

Dokonalé kombinace

V podkroví domu se nachází galerie, ze které lze nahlédnout do obývacího prostoru. Z galerie je také možné vstoupit do některé ze tří ložnic či do koupelny. Všechny pokoje přitom zdobí podlahové dlaždice ve vzhledu dřevěných prken, což opticky zvětšuje celkovou plochu interiéru. Červenohnědá dřevěná okna pak doplňují teplý a přímočarý vzhled domu. O svěží dojem bydlení se stará záplava zeleně, která stírá hranici mezi interiérem a exteriérem.

Uprostřed krásné krajiny tak vyrostl působivý dům vonící dřevem. Svým obyvatelům poskytuje velkorysé prostory plné slunce a překrásných výhledů. Vedle toho nabízí také ekologickou udržitelnost a přívětivost k životnímu prostředí.

Štítky: dřevostavba
Zdroj: www.fullwood.de

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock