Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černá barva bytu sluší

Černá barva bytu sluší

Mnozí z nás mají ve svém šatníku mnoho černé barvy, ale do bytu se ji bojíme pustit. Máme za to, že bude působit depresivně a temně. Záleží na jakých místech a v jakém množství černou použijeme. Černá barva může dodat interiéru patřičný šmrnc, ovšem je třeba s ní zacházet opatrně.

Symbolem luxusu a elegance

Není na místě vymalovat celý byt, nebo dům na černo. Stačí sem tam umístit černý nábytek, nebo doplňky a uvidíte, udělá to zázraky. Černá je symbolem luxusu a elegance. Ač se v posledních letech může zdát opomíjená, dostává se nám do zorného pole velmi často díky různým doplňkům, svítidlům, nebo kovovému nábytku, zejména podnožím stolů, židlí, apod. Každý černý prvek, ač v malém množství může vytvořit v dané místnosti potřebný akcent a doplní tak celkový výraz místa.

V moderním interiéru se s touto barvou dá velmi dobře pracovat. Může být použita ve formě rozličných tapet na stěnu, polepů,  celého nábytku, svítidel, nebo doplňků. Například skandinávský, nebo industriální styl bydlení si tuto barvu v jistém slova smyslu také oblíbil. Černobílé koberce s různými geometrickými vzory, kovové lustry, obrazy, apod. V poslední době se také často objevují stěny natřené tabulovou barvou, po které je možné psát křídou. A nejen v dětských pokojích se tato stěna využívá. V kuchyních, bydlení pro mladé, nebo v prostorách firem, kde jsou potřeba různé psací tabule, se tento trend začíná také velmi často objevovat. Tabulová barva se pak také používá na různé menší tabulky, cedulky, nebo k nátěrům nábytku.

Černá barva bytu sluší

Není černá jako černá

Černá barva může vypadat na každém materiálu jinak. Proto si dobře rozmyslete jak s ní naložíte. Jestli chcete opravdu černou vysoce lesklou, matnou, antracitovou, nebo jen tmavou šeď. Myslete na to jak bude korespondovat s funkcí dané věci. Například pokud máte pejska s bílými chlupy, který rád sedává na pohovce, nejspíš není vhodné volit černý potah. Z hlediska údržby je také potřeba se zamyslet jestli chceme opravdu kuchyň v černém vysokém lesku a budeme ji stále leštit. Černá barva se určitě nedoporučuje volit na výmalbu stropu. Opticky to místnost zmenší a budete mít pocit, že na vás strop ,,padá". To platí obecně o všech tmavých barvách na strop. Ve smyslu tapet, nebo pruhované výmalby se dá s černobílou a optikou místnosti velmi dobře pohrát. Pokud zvolíme horizontální pruhy, místnost se opticky prodlouží, vertikální pruhy ji zase zvednou.

Méně je někdy více

Zvolíte-li výrazný prvek v místnosti v černé barvě, například pohovku v obývacím pokoji, doplňte jeho okolí světlejšími, nebo veselejšími barvami, aby vznikl barevný kontrast. Pokud se jedná o tapety s černým vzorem, nebo podkladem, bude se před nimi vyjímat nábytek bílý, nebo v dekoru světlých dřev jako je javor, bříza, nebo exotické zebrano. Pamatujte na to, že černá barva vám ve velkém množství může v interiéru vytvořit pocit stísněnosti a může místnost v konečném důsledku zmenšovat. U malých prostor s touto barvou zacházejte opatrně. Malé koupelny, nebo chodby je lepší vybavit světlejšími odstíny. Doplňky v černé variantě klidně ale zvolte. Myslete také na osvětlení v interiéru. Pokoje ve kterých není mnoho přirozeného denního světla, nebo tam kde nejsou žádná, nebo pouze malá okna, tam se černé raději vyhněte.

Černá je klasika, která je vděčná a nadčasová. Je potřeba ji ovšem užívat s citem, aby se z ní nestalo něco laciného. Méně, je totiž někdy více.

Štítky: barvy v interiéru
Zdroj: studiozapraszam.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock