Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Černá barva bytu sluší

Černá barva bytu sluší

Mnozí z nás mají ve svém šatníku mnoho černé barvy, ale do bytu se ji bojíme pustit. Máme za to, že bude působit depresivně a temně. Záleží na jakých místech a v jakém množství černou použijeme. Černá barva může dodat interiéru patřičný šmrnc, ovšem je třeba s ní zacházet opatrně.

Symbolem luxusu a elegance

Není na místě vymalovat celý byt, nebo dům na černo. Stačí sem tam umístit černý nábytek, nebo doplňky a uvidíte, udělá to zázraky. Černá je symbolem luxusu a elegance. Ač se v posledních letech může zdát opomíjená, dostává se nám do zorného pole velmi často díky různým doplňkům, svítidlům, nebo kovovému nábytku, zejména podnožím stolů, židlí, apod. Každý černý prvek, ač v malém množství může vytvořit v dané místnosti potřebný akcent a doplní tak celkový výraz místa.

V moderním interiéru se s touto barvou dá velmi dobře pracovat. Může být použita ve formě rozličných tapet na stěnu, polepů,  celého nábytku, svítidel, nebo doplňků. Například skandinávský, nebo industriální styl bydlení si tuto barvu v jistém slova smyslu také oblíbil. Černobílé koberce s různými geometrickými vzory, kovové lustry, obrazy, apod. V poslední době se také často objevují stěny natřené tabulovou barvou, po které je možné psát křídou. A nejen v dětských pokojích se tato stěna využívá. V kuchyních, bydlení pro mladé, nebo v prostorách firem, kde jsou potřeba různé psací tabule, se tento trend začíná také velmi často objevovat. Tabulová barva se pak také používá na různé menší tabulky, cedulky, nebo k nátěrům nábytku.

Černá barva bytu sluší

Není černá jako černá

Černá barva může vypadat na každém materiálu jinak. Proto si dobře rozmyslete jak s ní naložíte. Jestli chcete opravdu černou vysoce lesklou, matnou, antracitovou, nebo jen tmavou šeď. Myslete na to jak bude korespondovat s funkcí dané věci. Například pokud máte pejska s bílými chlupy, který rád sedává na pohovce, nejspíš není vhodné volit černý potah. Z hlediska údržby je také potřeba se zamyslet jestli chceme opravdu kuchyň v černém vysokém lesku a budeme ji stále leštit. Černá barva se určitě nedoporučuje volit na výmalbu stropu. Opticky to místnost zmenší a budete mít pocit, že na vás strop ,,padá". To platí obecně o všech tmavých barvách na strop. Ve smyslu tapet, nebo pruhované výmalby se dá s černobílou a optikou místnosti velmi dobře pohrát. Pokud zvolíme horizontální pruhy, místnost se opticky prodlouží, vertikální pruhy ji zase zvednou.

Méně je někdy více

Zvolíte-li výrazný prvek v místnosti v černé barvě, například pohovku v obývacím pokoji, doplňte jeho okolí světlejšími, nebo veselejšími barvami, aby vznikl barevný kontrast. Pokud se jedná o tapety s černým vzorem, nebo podkladem, bude se před nimi vyjímat nábytek bílý, nebo v dekoru světlých dřev jako je javor, bříza, nebo exotické zebrano. Pamatujte na to, že černá barva vám ve velkém množství může v interiéru vytvořit pocit stísněnosti a může místnost v konečném důsledku zmenšovat. U malých prostor s touto barvou zacházejte opatrně. Malé koupelny, nebo chodby je lepší vybavit světlejšími odstíny. Doplňky v černé variantě klidně ale zvolte. Myslete také na osvětlení v interiéru. Pokoje ve kterých není mnoho přirozeného denního světla, nebo tam kde nejsou žádná, nebo pouze malá okna, tam se černé raději vyhněte.

Černá je klasika, která je vděčná a nadčasová. Je potřeba ji ovšem užívat s citem, aby se z ní nestalo něco laciného. Méně, je totiž někdy více.

Štítky: barvy v interiéru
Zdroj: studiozapraszam.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock