Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt v industriálním stylu

Byt v industriálním stylu

Jestli hledáte styl, který je typicky městský, přitom je dostatečně kreativní a nekonvenční, může být industriální styl právě pro vás. Dnes si ukážeme garsonku s pouhými 40m2, která je v tomto duchu zařízená.

Díky vysokým stropům působí velmi vzdušně i přesto, že je poměrně tmavá a nesčítá mnoho metrů čtverečních. Design interiéru byl navržen dvojicí architektů Alexandrem Malininem a Anastasiou Shevelev. Úkolem bylo co nejrychleji a nejlevněji a zároveň netradičně proměnit tento prostor na moderní bydlení pro mladý pár.

Rychle a levně

Architekti se rozhodli pro industriální styl, který mladý pár odsouhlasil. Díky němu ušetřili množství času i financí. Stávající cihly pouze očistili a natřeli antracitovou barvou, zanechali betonový strop a zrenovovali původní prkennou podlahu. Rozvody elektřiny, postaru vedeny viditelně po stěně, vyzdvihli a upozornili na ně svítidly. Ze zdánlivé překážky v urychlené rekonstrukci, se tak stala přednost a zajímavost interiéru. Nápaditost v tomto případě architektům rozhodně nechyběla.

Celému prostoru dominuje křišťálový lustr. V duchu dnes moderního míchání stylů byl převzat z francouzského stylu. Velká část zařízení bytu byla nakoupena na bleším trhu a na internetových aukcích. Atmosféru tovární haly evokují nerezové regály i plechové skříňky.

Byt v industriálním stylu

Vešlo se vše co je potřeba

Do garsonky se vešla i nevelká obývací část. Místo pohovky zde hoví dvě pohodlná křesla, která se dočkala nového čalounění. Od pohledu starý prošlapaný koberec pak dotváří útulnou atmosféru místa. Vešla se sem i malá knihovnička tvořící dělící stěnu, za kterou se schovává postel. Kout na spaní je minimalistický, ale je zde vše co mladý pár potřebuje. Místo na odkládaní věci před spaním i lampičku. Díky zástěně je spací část, alespoň trošku oddělena od zbytku bytu.

Stará singrovka jako stolek pod umyvadlo

Koupelna je schovaná za dřevěným obložením. Umyvadlová skříňka ze starého šicího stroje Singer dodává strohé moderní koupelně nádech starých časů. Kombinace dvou formátů kachliček dává sprchovému koutu opticky větší hloubku. Použití ornamentálních dlaždic, starého žebříku, vintage sprchové baterie a ostatních doplňků zase vnáší do koupelny něžnou romantiku. Na rozdíl od zbytku bytu je koupelna opravdu světlá. A jak se líbí vám? 

Zdroj: int2architecture.ru

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock