Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Industriální styl se těší stále velké oblibě

Industriální styl se těší stále velké oblibě

Doména továren a hal. Ale industriální styl není jen chladný a nedodělaný. Díky němu si doma můžete vytvořit interiér s puncem autenticity. Nemusíte se hned stěhovat do výrobní haly, stačí vám pár prvků, které z vašeho domova udělají velmi originální bydlení.

Industriální styl dluží hodně velké hospodářské krizi, která zasáhla Spojené státy na konci 20. let minulého století a zastavila práci tisíců průmyslových podniků. Prázdné výrobní a skladové prostory, které nebyly určeny k trvalému bydlení, se díky mimořádně nízkým nájmům a neomezeným příležitostem pro uměleckou činnost staly atraktivním místem pro mladé umělce, sochaře a další bohémy. Tam, mezi opuštěnými obráběcími stroji, všemi druhy trubek a trámů, dostali kreativní mladí lidé příležitost zřídit ateliéry, vytvářet krásné věci a zároveň žít, i když nezákonně.

Záměrně nedodělaně

Opuštěné dílny i opuštěné továrny začaly přitahovat umělce, sochaře, hudebníky a další představitele kreativního undergroundu, kteří rychle viděli potenciál šedého betonu, červených cihel a studeného kovu. Loft, jako určitý typ nemovitosti následně dal vzniknout stejnojmennému stylu v designu bytových prostor. V industriálním stylu je oceňována individuální, složitá struktura použitých materiálů, a to jak jednotlivě, tak při jejich vzájemné komunikaci v jednom prostoru. Záměrná hrubost, neúplnost a nedotčené povrchy jsou navrženy tak, aby přinášely potěšení ze života v takovém interiéru.

Industriální styl se těší stále velké oblibě

Industriální styl

Velké prostory, vysoké podkrovní pokoje a minimalistické dekorace - to jsou základní rysy industriálního stylu. Ten se těší stálé popularitě jak ve veřejném prostoru, tak v bytech a domech. Výrazný tovární design se stal synonymem pro dobrý vkus, vynalézavost a moderní životní styl. Industriální styl dává interiéru originální charakter a umožňuje vám vdechnout nový život starému nábytku a kovovým skříňkám. Skvělým nápadem je paradoxně vytvoření ateliéru v malém bytě. Průmyslový nábytek a doplňky budou vypadat skvěle v multifunkčním interiéru, který kombinuje ložnici, jídelnu a obývací pokoj. Omezením množství nábytku a doplňků se můžete vyhnout dopadů malého prostoru. Sázkou na jistotu jsou neutrální barvy - šedá, hnědá, bílá, černá a tmavá, cihlová červená . Uspořádání však lze doplnit barevnými akcenty v intenzivních sytých barvách. Barvy používané například pro malování výstražných značek v průmyslových závodech, jako je červená, žlutá a oranžová, ale také kobaltově modrá, tyrkysová nebo lahvově zelená, budou fungovat obzvláště dobře.

Přečtěte si také

Industriální interiér z Charkova: Surový beton a odkryté dráty

Interiérové studio Bondarenko Design navrhlo ohromující podkrovní byt v Charkově na Ukrajině. Odvážná rozhodnutí, přírodní materiály a základní barvy jsou hlavní charakteristikou projektu Čtyři…

Kov jako základ

Materiál charakteristický pro průmyslový styl je kov - od chromované oceli po staré měděné plechy. Nábytek, lampy a ozdobné prvky jsou vyrobeny z kovu. Charakteristickým znakem průmyslového stylu jsou cihlové zdi. Bohužel ne každý má doma skutečnou cihlovou zeď. Pokud cihlovou zeď nemáte, měli byste se rozhodnout pro dlaždice napodobující tvar cihel nebo fototapetu zobrazující starou zeď. Cihly by měly být doprovázeny betonem - zvláště atraktivní bude betonová podlaha v kuchyni nebo koupelně. V podkroví se na stěnách může objevit také beton. Prvky ze skla, dřeva a plastu dodají interiéru lehkost.

Starý dílenský nábytek bude ideální pro interiéry v průmyslovém stylu - vyplatí se hledat v obchodech se starým nábytkem nebo v online aukcích. Kovové oděvní skříňky, otočné stoličky nebo pracovní stoly jsou vynikající volbou. Navíc se takový nábytek stane skutečným designovým skvostem vašeho domova. Ač tak někdy nevypadá, je industriální styl především pohodlný, a proto by v obývacím pokoji měla být velká komfortní pohovka, čalouněná kůží nebo surovou látkou v neutrální barvě. Při výběru nábytku pro jednu část bytu, například do obývacího pokoje nebo jídelny, je třeba mít na paměti, že židle, křesla a stoly by měly mít podobnou výšku. Tímto způsobem můžete opticky zvýšit interiér.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Krásná Černá "Black&Oak" kuchyně

Nadčasová petrolejová kuchyně "Turquoise" v Anglickém stylu

Pracovna, Jarov

Moderní dům

Anglická koupelna

Byt s vnitřním oknem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Půvabná roubenka s plastovým šindelem

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Velkoryse prosklený dům u Tiché Orlice

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock