Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení v revitalizované továrně

Bydlení v revitalizované továrně

Tento interiér v bývalé továrně je zajímavou ukázkou bydlení v průmyslovém stylu. Nadchne především ty, kteří milují pohodlí moderního interiéru, ale zároveň drsné a nedokončené povrchy.

Při proměně tohoto prostoru do velké míry zafungovala inspirace starými strukturami, čímž vzniklo bydlení surového charakteru. Utváří je zejména odhalené stropní trámy, okna v továrním stylu, surový beton a staré cihlové zdi. Tyto designové prvky zůstávají ponechány bez příkras a jsou na to hrdé.

Otevřený interiér v industriálním stylu

Byt v revitalizované továrně je příjemně otevřený a vzdušný. Kuchyň, obývací pokoj a jídelna jsou vzájemně propojeny, přesto si však střeží své funkční zóny. Právě díky tomuto zónování vznikl velice efektivní a víceúčelový prostor. Vše je koncipováno tak, aby otevřené bydlení poskytovalo svým obyvatelům dostatek svobody pohybu. Jak je patrné, k vytvoření takového vzhledu nebylo zapotřebí příliš velkého bytu.

Přečtěte si také

Svůj byt si vytvořili ze starého skladu na kaviár

Kaviár na Manhattanu. I tak by se dal nazvat byt, který spolu s vámi nyní navštívíme. Pokud totiž mluvíme o kaviáru, tento byt ho nabízí hned dvakrát: obrazně jako synonymum kvality (v tomto případě…

Symbióza materiálů a tvarů

Interiér je plný jednoduchých, ale i odvážných a výjimečných kusů vybavení. Stačí se podívat například na atypické barové stoličky, které svým designem oživují společenskou část. Poněkud nevšední nábytek lze najít také v dalších místnostech. Industriální dojem bydlení zjemňují světlé odstíny tvrdého dřeva. To krášlí zejména podlahy, které tomuto průmyslovému bytu dodávají příjemně čistý vzhled. Podlahy vypadají velice moderně a díky vysoké kvalitě dřeva nedochází k jejich opotřebení. Světlé dřevo s překrásnou kresbou si dobře rozumí s bílou a šedou barvou, které doplňují černé akcenty. Ložnicí prostupují i doteky modré a žluté barvy. Interiér je otevřený a vzdušný, nezakládá si na přebytku doplňků. Dává naplno vyniknout industriálnímu rázu, který zachovává odkaz původní funkce budovy.

Bydlení v revitalizované továrně si zakládá na strohých a nedokončených površích, přesto však působí velice útulným dojmem. Vděčí za to citu designérům, kteří industriálnímu stylu vdechli kouzlo elegance.

Foto: Dariusz Jarząbek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Luxusní maringotka

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock