Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení v revitalizované továrně

Bydlení v revitalizované továrně

Tento interiér v bývalé továrně je zajímavou ukázkou bydlení v průmyslovém stylu. Nadchne především ty, kteří milují pohodlí moderního interiéru, ale zároveň drsné a nedokončené povrchy.

Při proměně tohoto prostoru do velké míry zafungovala inspirace starými strukturami, čímž vzniklo bydlení surového charakteru. Utváří je zejména odhalené stropní trámy, okna v továrním stylu, surový beton a staré cihlové zdi. Tyto designové prvky zůstávají ponechány bez příkras a jsou na to hrdé.

Otevřený interiér v industriálním stylu

Byt v revitalizované továrně je příjemně otevřený a vzdušný. Kuchyň, obývací pokoj a jídelna jsou vzájemně propojeny, přesto si však střeží své funkční zóny. Právě díky tomuto zónování vznikl velice efektivní a víceúčelový prostor. Vše je koncipováno tak, aby otevřené bydlení poskytovalo svým obyvatelům dostatek svobody pohybu. Jak je patrné, k vytvoření takového vzhledu nebylo zapotřebí příliš velkého bytu.

Přečtěte si také

Rekonstrukce řadového domu s přístavbou

Stačí důmyslné řešení a řadový dům může majitelům poskytovat prostorné komfortní bydlení. Řadovka v Anglii má po rekonstrukci místo sklepa kuchyni s jídelnou a proskleným stropem.

Symbióza materiálů a tvarů

Interiér je plný jednoduchých, ale i odvážných a výjimečných kusů vybavení. Stačí se podívat například na atypické barové stoličky, které svým designem oživují společenskou část. Poněkud nevšední nábytek lze najít také v dalších místnostech. Industriální dojem bydlení zjemňují světlé odstíny tvrdého dřeva. To krášlí zejména podlahy, které tomuto průmyslovému bytu dodávají příjemně čistý vzhled. Podlahy vypadají velice moderně a díky vysoké kvalitě dřeva nedochází k jejich opotřebení. Světlé dřevo s překrásnou kresbou si dobře rozumí s bílou a šedou barvou, které doplňují černé akcenty. Ložnicí prostupují i doteky modré a žluté barvy. Interiér je otevřený a vzdušný, nezakládá si na přebytku doplňků. Dává naplno vyniknout industriálnímu rázu, který zachovává odkaz původní funkce budovy.

Bydlení v revitalizované továrně si zakládá na strohých a nedokončených površích, přesto však působí velice útulným dojmem. Vděčí za to citu designérům, kteří industriálnímu stylu vdechli kouzlo elegance.

Foto: Dariusz Jarząbek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Studie minimálního interiéru

Modulový dům pro maminku

Kuchyně v šafránově žluté barvě

Předsíň na Praze 9

Rodinný dům Brno

Interiér Kozlovice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Přineste si jaro domů

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rekonstrukce domu pro mladou rodinu

Vybíráme dlažbu na terasu

Malebná chaloupka pod Krakonošovem

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock