Klient zakoupil pozemek s unikátním výhledem do okolí. Místo na vrcholu kopce na okraji malého města Berouna má skvělé podmínky pro rodinný život. Pozemek je…

O realizaci

Klient zakoupil pozemek s unikátním výhledem do okolí. Místo na vrcholu kopce na okraji malého města Berouna má skvělé podmínky pro rodinný život. Pozemek je blízko centra města se všemi druhy obchodů, služeb a školy, ale tím, že je pozemek na kopci, zdá se, že je odtržen od civilizace. 

Klient požadoval unikátní domov. Dům, který, jak říkal, by potěšil jeho oči pokaždé, když se vrací domů. Rozpočet na dům nebyl vysoký, ale klient s otevřenou myslí společně s volným územním plánem nám dovolili navrhnout jednoduchý tvar s unikátním designem.

Základní hmota krychlového tvaru je lemována střešní linkou. Tato linka má různou šířku, hloubku a úhly a vytváří dynamickou linii. Linie rámuje jižní a západní fasádu a poskytuje stínění velkým oknům. Tato okna komunikují se střešní linií svými sešikmenými rámy. Dřevěná prkna na fasádách se stejnou logikou šikmin dotvářejí design, který lze obdivovat stejně tak z větší vzdálenosti jako z naprosté blízkosti.

Interiér je zaměřen na jednoduchost a funkčnost. Je zde použito jen nezbytné množství nábytku. Základní idea interiéru je nebýt vyrušován barvami, dekoracemi a nebo obrazy. Jedinými obrazy jsou jsou výhledy do širokého okolí skrz okna. Tyto obrazy stojí za to se na chvíli zastavit a obdivovat je.

Severní a východní fasády jsou velmi jednoduché jen s bílou omítkou s okny různých tvarů korespondující se zbytkem konstrukcí.

Obrázky

Fotograf: jiří Ernest

Komentáře


Malá Viktorie
 | 5. 5. 2019

Nádhera!!!

Další realizace