Pozemek se nalézá ve velmi klidné lokalitě Praha-Hloubětín, s dobrým dopravním napojením do centra Prahy, ať už je to vlastní nebo hromadná doprava. Jižní…

O realizaci

Pozemek se nalézá ve velmi klidné lokalitě Praha-Hloubětín, s dobrým dopravním napojením do centra Prahy, ať už je to vlastní nebo hromadná doprava. Jižní strana parcely navazuje na komunikaci, ale i tak zde nedochází k rušení soukromí. 

 

Dům má jasnou a přímou ideu - zisk slunce, zisk výhledů a příjem komfortního a plnohodnotného bydlení dle požadavků klientů.

 

Požadavkem klienta byl velký a luxusní dům s cílem dosáhnout největšího proslunění ze severní strany objektu. Dům reaguje na svažitost terénu a je vytvořen trojpodlažní celek, díky čemuž se jednotlivé provozy domu nijak nenarušují a neprolínají. Celá stavba je zónována ve smyslu horizontálního členění tak, aby se komunikace schodiště využívala co nejméně - ideálně přes jedno podlaží. Nástup do domu je tedy v úrovni terénu vzhledem k příjezdové komunikaci, tzn. při vertikálním členění uprostřed tří výškových úrovní. 

 

Samotná stavba je řešena jako bytová jednotka charakteru 6+kk (obsahuje klasickou dispozici 5+kk + samostatnou jednotku, která bude mít vlastní vstup a hygienické zázemí). Zahrada je pozicí domu rozdělena na část soukromou pro obyvatele domu a soukromou pro obyvatele jednotky.

Obrázky

Fotograf: Michal Janáč

Komentáře

Další realizace