Pozemek pro tento dům můžeme najít v řídce zastavěné periferní části města. Na jedné straně parcely se nachází borovicový les, který dodává atmosféru…

O realizaci

Pozemek pro tento dům můžeme najít v řídce zastavěné periferní části města. Na jedné straně parcely se nachází borovicový les, který dodává atmosféru klidu a přírody.

Samotný dům je vyprojektován tak, že téměř opisuje obdélníkový tvar parcely. Aby měla zahrada možnost vyniknout a být maximálně využita, přisadili architekti dům ke straně, která sousedí s komunikací a dalšími obyvateli. Díky zalomení stavby je zahrada i částečně krytá a tvoří tak napůl uzavřenou klidovou zónu.

Moderní bungalov s dřevěným obkladem a terasou v sousedství lesa

Dům se skládá ze dvou křídel, přičemž hlavní část skrývá dominantnější společenskou zónu. Toto křídlo je opatřeno pultovou střechou, která je propsána také do interiéru. Díky tomu může výška stropu stoupat až do 3 m. Tím, že je tato strana orientována do zahrady, kde můžeme vidět i les a příjezd, působí obývací pokoj tak, jako by byl s přírodou spojen.

Obytná zóna se skládá z ložnice, dětských pokojů, technické místnosti a koupelny. Pokoje pro děti jsou prosluněné díky jihozápadní orientaci. Toto křídlo je opatřeno plochou střechou.

Aby bylo stavbě dodáno přírodního charakteru, použili architekti dřevěný obklad z cedru, který není ošetřen žádným lakem či nátěrem. Obložení tedy bude časem měnit barvu a bude klienta těšit novými odstíny a svým vývojem.
 

Obrázky

Fotograf: Jiří Ernest

Komentáře

Další realizace