Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Zázvor – zabiják chřipky a nachlazení

Zázvor – zabiják chřipky a nachlazení

Zázvor je sice známý jako lék na všechny neduhy, ale je nutno si dávat pozor i na předávkování zázvorem! Zejména nyní v období pochmurného a proměnlivého počasí, kdy je výskyt rýmiček, chřipek a nachlazení hojný, bychom měli mít zázvor vždy po ruce. Ale jak se říká – všeho s mírou.

Co je to zázvor?Jedná se o koření, jenž je získáváno z oddenku rostliny s názvem zázvor lékařský. Jeho barva je zářivě žlutá a chuť a vůně výrazné. Co se týká chuti, tak ta je sladce pikantní až štiplavá.

Lze si zázvor vypěstovat i u nás?

V současné době je možné si vypěstovat zázvor i v našich podmínkách, jelikož ve volné přírodě se již téměř nevyskytuje. Pro pěstování zázvoru je nutné splnit několik podmínek a těmi jsou především dostatek světla a slunečních paprsků a přiměřená vlhkost.

Kdo by se měl vyhnout jeho konzumaci?

Zázvor sice pozitivně působí na naše zdraví, ale pozor na jeho časté užívání! Jedná se sice o přírodní lék, ale obsahuje látky, díky nimž je jeho konzumace návyková. Dále je nutno neužívat ho v nadměrném množství, protože je možné se jím předávkovat, kdy se při předávkování dostaví nevolnost či průjem, srdeční poruchy atd. Jeho konzumaci by se měli vyvarovat zejména děti až do 2 let a diabetici.

Zázvor – zabiják chřipky a nachlazení

Jak zázvor konzumovat?

Nejčastějším způsobem, jak konzumovat zázvor je příprava čaje, díky kterému má možnost zabíjet viry a bakterie v našem těle. Další nejčastější formou konzumace je konzumace zázvoru prostřednictvím koření v pokrmech (směs koření kari obsahuje zázvor) jako jsou například marmelády, sušenky, cukroví nebo je toto koření používáno i při přípravě indické a čínské kuchyně. Dále ho najdeme v obchodech například v podobě kandovaného zázvoru či zázvorového oleje.

Zázvor je přírodní antibiotikum a společně s medem tvoří jedinečné kombo v boji proti chřipce a nachlazení.
Zázvor je přírodní antibiotikum a společně s medem tvoří jedinečné kombo v boji proti chřipce a nachlazení.

Proč zázvor užívat?

Zázvor vyniká zejména svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky, kdy působí jako prevence proti bolestem v krku a chřipkám a pokud jsme ho začali užívat až při vypuknutí onemocnění, pomáhá našemu tělu lépe se vypořádat s dýchacími potížemi a bolestmi v krku.

Zázvor také poskytuje úlevu o těhotenských nevolností. Toto koření nepomáhá pouze v podzimním a zimním období, ale i během roku, a to především při boji s nevolností a ostatními zažívacími obtížemi, bolestech hlavy, kloubů či svalů.

Štítky: recepty tipy a triky

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Vánoční inspirace a dekorace

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Perníková chaloupka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock