Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stylový loft pro svobodného muže.

Stylový loft pro svobodného muže.

Loftový byt v Praze Na Krejcárku vznikl v novém developerském projektu, což je pro loftové byty nezvyklé. Obvykle jsou tvořeny v bývalých průmyslových objektech, které jim poskytují velkorysý prostor. V novostavbě se ale naopak místem šetřilo a objekt byl rozdělen na co nejvíce jednotek. Díky neustálému nárůstu cen nemovitostí tak malé byty tvoří dostupnější bydlení.

„Návrh interiéru spočíval v tom, abychom do 33 m², včetně chodby a koupelny, vměstnali vše potřebné, a přesto si byt zachoval svoji vzdušnost,“ říká Aneta Vičánková, autorka návrhu interiéru.

Byt je navržen pro mladého muže, který zde nyní žije sám. Velikostně ani dispozičně tento byt není určený pro rodinu. Do budoucna se s ním počítá jako s investicí k pronájmu. Požadavkem majitele byla velká televize a trouba, která umí nejlépe upéct pizzu. Nejtěžším úkolem však bylo najít do tak malého prostoru pohodlný rozkládací gauč pro komfortní přespání přátel či rodiny.

V bytě nebylo místa nazbyt. Proto je ke kuchyni přidán bar, který zároveň slouží jako jídelní stůl i další pracovní plocha. Kuchyně včetně baru je osazena tvrzeným kamenem TechniStone, který je tón v tónu sladěný s dekorem nábytku.

Kamenná pracovní deska má jednu velkou výhodu. Tou je možnost upevnění dřezu pod pracovní desku. Při úklidu pracovní plochy tak setřete veškeré nečistoty rovnou do dřezu. Další výhodou jsou vyfrézované drážky se spádem do dřezu. Ty vám nahradí odkapovou část dřezu, bez ztráty pracovní plochy. Což oceníte hlavně u malých kuchyní, jako je tato. 

„Od první schůzky po předání bytu uběhl rok. V březnu 2019 jsme začali s návrhem interiéru a v srpnu jsme se poprvé mohli do bytu podívat. Poté jsme čekali na kolaudaci, abychom mohli začít s úpravami. Jako u většiny developerských projektů bylo potřeba rozvést instalace pro kuchyni. Nemilým překvapením byl však špatně provedený betonový povrch galerie. Surový beton sice dodával interiéru industriální styl, který je pro lofty typický, na druhou stranu ale neopracovaný beton s trhlinami není vhodný pro údržbu a úklid v interiéru. Také není příjemný na dotek bosou nohou, čemuž se v ložnici nevyhnete. Proto jsme jako povrchovou úpravu zvolili podlahové stěrky. Ty jsou neporézní, dobře se udržují a pocitově jsou teplejší a měkčí,“ popisuje Aneta Vičánková průběh realizace.

Podle Anety v interiéru nesmí chybět prvky, které mají majitelé bytu rádi: „Pro někoho jsou to kytky, pro jiného knihy. Minimalistické monochromní interiéry na někoho můžou působit chladně a neosobně. V tom je ale jejich kouzlo. Ať je následně majitelé bytu doplní jakýmikoliv osobními věcmi, nebudou se navzájem rušit se zbytkem interiéru.“

Všechny zóny bytu se nacházejí v jedné místnosti, proto je celý prostor sjednocen dekorem na vestavěném nábytku. Celý byt tak tvoří jednotný celek, který je odrazem moderního minimalistického stylu. ,,I přesto, že má každý designér svůj rukopis, jde především o přání klientů,“ dodává designérka.

Aneta Vičánková se profesionálně interiérovým designem zabývá již šest let. Začínala jako designérka v interiérových studiích, kde se naučila řešit nejen vizuální stránku produktu, ale také vlastnosti materiálů, funkčnost a následnou výrobu. Po těchto zkušenostech začala s vlastními realizacemi interiérů. Rozšířila tak své zkušenosti od zajištění stavebních úprav přes veškeré vybavení až po konečné předání interiéru.

Foto: Mischa Babel

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock