Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rodinný dům v Rači

Rodinný dům v Rači

V Rači, klidnější městské části Bratislavy, se rozprostírá dům, který s přehledem splňuje nároky na vysoce komfortní moderní bydlení. Lemovaný záhony plnými menších stromků, keřů a květin ukrývá interiér, v němž bílá hraje prim. V duchu minimalismu a s důrazem na kvalitní materiály je opravdovým pohlazením po duši a příjemným útočištěm po náročném dni.

Prostor jako luxus

Za důmyslným projektem rodinného domu v Rači stojí profesionálové ze studia Compass Architekti, kteří vytvořili naprosto úchvatné bydlení, jehož užitná plocha činí necelých 230 m2. Dispozici interiéru přitom rozdělili na denní část, která se nachází v přízemí, a na noční část ve vrchním podlaží. Hlavní devizou tohoto rodinného domu je jeho prostor, díky němuž má každý, kdo v něm bydlí, koutek pro sebe. Současně zde ale funguje také rozhlehlá společenská zóna, v níž mohou všichni trávit čas pospolu. Kuchyně, jídelna a obývací pokoj jsou spojeny a barevně sladěny. Srdce této rozlehlé místnosti tvoří hřejivý krb. Jednotlivé pokoje noční části domu propojuje chodba, která umožňuje přístup do koupelny a tří ložnic, ze kterých je ta větší výhledově orientována do zahrady. Do té se vstupuje z místností v přízemí, kde se mimo obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou nachází také pracovna a koupelna. Prostor nad kuchyní pak zaujímá galerie, zatímco v patře se nacházejí tři pokoje a dvě koupelny.

Rodinný dům v Rači
Foto: Róbert Hubáč

Minimalistický interiér v bílé barvě

Ze všech místností je cítit uvolněná atmosféra, o kterou se stará zejména převaha bílé barvy, minimalistický styl a důraz na prostor. Vše, co má být vystaveno na odiv, dokresluje originální ráz interiéru. To ostatní a pro charakter interiéru méně podstatné je skryto za dvířky. Díky tomu také může prostor volně dýchat a poskytovat svým obyvatelům svěží a vzdušné bydlení. Co se týče barevného ladění interiéru, převahu bílé barvy, o kterou se stará především výmalba, sem tam rozbíjí béžové, šedé a černé akcenty. Perfektně si s ní rozumí odstíny hojně využitého dřeva. Vzniká tak bydlení jemných barev a čistých tvarů, které rozjasňují výhledy do zahrady proměňující se v závislosti na střídání ročních období.

Foto: Róbert Hubáč
Zdroj: www.compassatelier.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock