Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Půvabný venkovský dům pro tři generace

Všude je vidět láska majitelů k přírodě a harmonie s okolím
Všude je vidět láska majitelů k přírodě a harmonie s okolím

Navštivte spolu s námi dům, ze kterého pohoda a láska k přírodě sálá do daleka. S lesy v zádech a úchvatnou zahradou navazující na terasu skýtá překrásný domov. Pro sebe, své děti a rodiče jej postavil pár, který tvoří malířka a zahradní architekt. Láska k přírodě a umění tak našla své trvalé místo.

Dřevěný třígenerační dům už zdálky vyzařuje nesmírný klid a pohodu. Je otevřený a příjemně stírá hranici mezi interiérem a exteriérem. Díky tomu je dostatečně světlý a útulný. Stojí na velkém pozemku vcelku o samotě, a tak je ideálním místem pro zklidnění a introspekci. Poskytuje nejen překrásné výhledy do přírody, ale i nebývalý komfort pro všechny své obyvatele.

Venkovský dům v náruči přírody

Majitel domu a zahradní architekt v jednom uměl potenciálu pozemku bohatě využít. Vzrostlé stromy, husté keře, rozkvetlé květiny a zelená tráva – to všechno se stalo kouzelným doprovodem tohoto venkovského bydlení. Jeho tvůrce se projektu chopil tak, aby využil každé příležitosti k propojení domu s okolní krajinou a neunikl mu žádný výhled na zvlněné kopce a nádherné lesy. Zahrady navržené ve spolupráci s významnými lokálními pěstiteli tak díky velkým proskleným plochám prostupují do interiéru a vytvářejí tu nejkrásnější dekoraci. O propojení domu s krajinou se přitom stará i rovná střecha části domu, která je porostlá travou.

Půvabný venkovský dům pro tři generace
Foto: Jeremy Bitterman

Dům připomínající skleník

Díky proskleným stěnám, vysokým oknům a šikmé střeše může tento dům s trochou fantazie připomínat zahradní skleník, případně strukturu farmy. Vysoká okna umožňují příjemné osvětlení vnitřních prostor a také zajímavě řešený vstup na terasu s posezením a jezírky či na kamenité zahradní cestičky. Příroda zanechává vřelý dotek i v případě použitých materiálů. Celá stavba domu totiž sestává výhradně z přírodních materiálů, ze kterých dostalo největší prostor dřevo a sklo. Zatímco dřevo se tak stará o hřejivý pocit tepla a pohodlí, sklo zajišťuje dostatek světla a překrásných výhledů do přírody.

Přečtěte si také

Ekologicky šetrný dům z kamene

Na ukrajinském venkově vyrostl naprosto luxusní kamenný dům s bazénem a zajímavě členěnou zahradou. Spojuje v sobě kámen, dřevo a beton, a vytváří tak úchvatnou architektonickou poezii.

Uspořádání třígeneračního bydlení

Obytná plocha domu s plochou zaujímající téměř 500 m2 se stala domovem hned tří generací. Jeho krás si tak užívají nejen jeho majitelé, ale i jejich rodiče a dvě děti. Třígenerační bydlení je tak rozděleno na dvě hlavní části, přičemž první je společenská a druhá soukromá. V první části domu se nachází velký obývací pokoj s kamenným krbem na dřevo a prostorná jídelna pro celou rodinu propojená s velkou kuchyní. Nachází se zde i rozsáhlá knihovna. V druhé části domu jsou situovány soukromé prostory jednotlivých členů rodiny. K těm patří dva dětské pokoje se samostatnými koupelnami a toaletami, velká ložnice majitelů a velké separované bydlení pro prarodiče. Zajímavou součástí interiéru je dlouhá chodba, která odděluje soukromé ložnice od společných prostor. Ta slouží jako galerie a prezentuje tak umělecká díla a sbírky asijského porcelánu. V interiéru jsou využity zejména zemité barvy, které příjemně ladí s cedrovým a jedlovým dřevem. Zajímavě zde působí i mix starožitného a moderního nábytku.

Půvabný venkovský dům pro tři generace
Foto: Jeremy Bitterman

Zaměřeno na detail

Stejně jako zahrada je i interiér domu promyšlen do sebemenšího detailu. Pozornosti tak neujde celá řada pozoruhodných prvků, které na sebe zaslouženě strhávají pozornost. Patří k nim například z části prosklená kuchyňská linka, originální křesla a židle, lustr nad jídelním stolem s nádechem starých časů či unikátní dřevěné stolky a komody. Interiér je přitom zařízen minimalisticky. Zdobí jej především vzácný porcelán a obrazy, ale i průhledy do zahrady plné zeleně a barevných květin.

Právě zahrada je pak naprosto úchvatnou podívanou, která nezapře práci a cit svého stvořitele. Různobarevné květiny se proplétají jedna přes druhou, aby se prohlédly v hladině půvabného zahradního jezírka.

Foto: Jeremy Bitterman
Zdroj: www.olsonkundig.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock