Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměnu bydlení si maminka s dcerou opravdu zasloužily

Proměnu bydlení si maminka s dcerou opravdu zasloužily

Nedostavěný dům, problémy se stavební firmou, nádor mozku a k tomu všemu muž alkoholik a násilník. S tím vším se musela vypořádat paní Vlasta, která získala proměnu v dalším díle pořadu ,,Jak se staví sen“.

Když se smůla lepí na paty

Paní Vlasta žije se svou dcerou Desankou a dvěma psy. Se svým, už bývalým, partnerem, otcem Desanky, si pořídila menší dům. Společně se pustili do rekonstrukce, ale náhle začaly nečekané problémy. Její partner začal pít a postupně se projevily i jeho násilnické sklony. Paní Vlastu v tu dobu navíc podvedla firma, která prováděla rekonstrukci střechy. Následkem toho se zadlužila, aby mohla střechu dokončit a měli s dcerou kde bydlet.

Problémům však nebyl konec. Paní Vlastě zjistili nádor na mozku, následkem kterého má problémy se sluchem. Má invalidní důchod a tak se kvůli všem okolnostem oprava stavby úplně zastavila. V jejím životě se naštěstí objevil nový přítel, který paní Vlastě a její dceři pomáhá, stejně jako její rodiče.

Paní Vlasta je bojovnice a přes všechny útrapy se nevzdává. Pracuje a přivydělává si výrobou šperků, které pak prodává na trzích. Mezi místními je oblíbená a v její nelehké situaci ji také podporuje nezisková organizace Daveláček, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem v nouzi.

Myslela hlavně na dceru

Hlavním důvodem proč si paní Vlasta přála proměnu, je její dcera Desanka. Chtěla pro ni vytvořit pokojíček, ve kterém by měla svůj klid a prostor pro učení. Doposud byl pokoj Desanky v malé místnosti v přízemí, oddělený pouze plentou. Stavebně nebyl dům dokončený, na mnoha místech netěsnil a chybělo mu kvalitní zateplení. Téměř veškeré vybavení v domě má paní Vlasta z druhé ruky a podle toho také interiér vypadal.

Proměnou bydlení prošel nejen interiér uvnitř, ale také fasáda domu. Kvůli špatným a nedokončeným pracím předešlé stavební firmy, byla fasáda domu nedokončená, stejně jako zateplení stropů. Nejen nevzhlednost bytu, kvůli nedodělkům, ale také tepelné ztráty při užívání domu byly velkým problémem, který bylo potřeba vyřešit.

Zateplení střechy a dokončení fasády

Designéři se proto pustili nejdříve do věcí praktických, stavebních, které bylo potřeba dokončit. Proměna tak byla o to náročnější. Bylo nutné dokončit zateplení domu a dodělat fasádu. Do proměny se zapojil i dobročinný spolek Daveláček, který zařídil zateplení střechy.

Uvnitř domu designéři sjednotili podlahy a kompletně proměnili kuchyň s obývacím pokojem, chodbou a vytvořili krásný pokojíček pro dceru Desanku. Bylo nutné uzavřít odkryté stropy a pořídit nové interiérové dveře.

Dům se nachází v přírodě a paní Vlasta se netají tím, že má ráda přírodní materiály, designéři proto zvolili spíše naturální vzhled interiéru. Kuchyň se nese ve venkovském stylu, zároveň má všechno potřebné moderní vybavení. Nábytek je ve světlých barvách a do kuchyně se vešla i kamna na dřevo. Proměnu interiéru si můžete prohlédnout ve fotogalerii a podívat se jak dům vypadal před i po jeho rekonstrukci.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí
26. března ve 21.30 na Primě.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock