Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna staré stodoly

Proměna staré stodoly

Mnohdy před sebou máme doslova poklad, ale nevidíme jej. Toužíme po novém bydlení a chceme stavět. Pokusme se ale zamyslet. Okolo nás je spousta budov, které chátrají a nemají své využití. Zkusme otevřít oči a pohlédnout na ty samé věci novým pohledem. Přesně to udělal jeden manželský pár, který proměnil starou stodolu na kouzelné bydlení.

Za pár měsíců měli hotovo

Každý z nás si jistě přeje domov, který bude vytvořen přesně na míru a podle našich představ. Mnohdy postačí zajímavý nápad a třeba ze staré stodoly lze vytvořit dokonalé místo k bydlení.

Manželé Shane a Holly Pavonettiov z amerického Texasu dostali zajímavý nápad. Po své svatbě hledali místo, kde by se zabydleli a usadili. Dlouho přemýšleli, až se rozhodli pro rekonstrukci staré stodoly a vytvoří tak originální a neotřelé bydlení. Od rozhodnutí a vyřešení všech formalit, po dokončení stavby dokonce neuběhla nijak dlouhá doba. Celou proměnu zvládli za pouhých několik měsíců a mohli se radovat ze svého společného bydlení.  

Nadčasové bydlení

Tento mladý pár potřeboval dům, který by byl především praktický a pohodlný. Toužili po vlastním jednoduchém a prosvětleném bydlení. Vsadili tedy hlavně na praktickou stránku, žádné výstřelky ani extravagance zde nepřišla v úvahu. Chtěli nadčasový dům, ve kterém by mohli strávit zbytek života.

Dům má jednoduchý obdélníkový půdorys s mnoha okny, kterými dovnitř přichází dostatek světla a klasickou sedlovou střechu. Vchodovými dveřmi se vchází rovnou do otevřeného prostoru uvnitř domu, kde se nachází obývací pokoj s kuchyní a jídelním stolem. Z obývacího pokoje se kovovým schodištěm vystupuje do dalšího patra, kde leží ložnice, koupelna a toaleta.

Na míru majitelům

Dům je uvnitř opravdu velmi otevřený, přesně jak si majitelé přáli. Záměrem bylo dodat venkovskému domu punc městské elegance, což se svým způsobem podařilo. Dům uvnitř působí téměř jako loft, díky otevřené dispozici a vnitřnímu členění. Černě zbarvené ocelové traverzy tomu také dost napomáhají.

Nemovitost má rozlohu 150 metrů čtverečních a na tamní poměry působí velmi skromným dojmem, díky své jednoduchosti. Na první pohled působí jednoduše a střízlivě. Zajímavé je provedení vysokých podlouhlých oken, působících až industriálním dojmem.

Téměř všechen nábytek je zde vyroben na míru a byl přizpůsoben požadavkům rodiny. Dům má navíc nádech retro stylu a je zde možné najít spoustu originálních kousků. Majitelka má retro styl velmi v oblibě a sama si mnoho kusů nábytku a doplňků pečlivě vybrala a dům sladila podle svých představ.

Manželé jsou také vášnivými cestovateli a ze svých výletů si rádi vozí suvenýry. Po celém domě je možné narazit na spoustu úlovků z cest a výprav. Dům má svou neobvyklou atmosféru a je odrazem svých majitelů. Inspirujte se a dejte svému domovu také kousek ze sebe. 

Štítky: proměna stodola
Zdroj: pavonettiarchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock