Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem

Proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem

Nové proměny bytu v pořadu ,,Jak se staví sen“ se dočkala rodina paní Hany v Ústí nad Labem. Paní Hana žije v bytě se svým synem Honzou, vnučkou Aničkou a taky se psem a malým křečkem. V bytě měli doposud umakartové jádro a nefungující elektřinu v jedné části bytu. Za pouhých pět dní jim designéři se svým týmem vytvořili nový a opět funkční domov. A jak celá proměna probíhala? Pojďme se na ni společně podívat.

Pro vnučku Aničku

Paní Hana to neměla v životě jednoduché. Její životní partneři nebyli zrovna ukázkovými otci. S prvním partnerem měla paní Hana dceru Petru a s druhým syna Honzu. S Petrou nevlastní otec nevycházel dobře a ona nakonec spadla do drogové závislosti. V té době se jí narodila dcera Anička, kvůli které nastoupila na metadonovou léčbu a žije v Německu. Paní Hana má malou Aničku v péči a stará se o ni spolu se svým synem.

Malá Anička je šikovná mladá slečna, je členkou skupiny roztleskávaček ,,Basta“ a za své výkony už získala spoustu medailí. O pokoj se dělí se svou babičkou a mají jej provizorně předělený skříní. Syn Honza zase spí v obývacím pokoji. Mají málo úložných prostor a hlavně nevyhovující koupelnu s toaletou. Přáním paní Hany byla hlavně změna koupelny a vstupního prostoru bytu.

Koupelna a záchod bez fungujících světel

Stěžejní bylo vyřešení nefungující elektroinstalace v koupelně a na toaletě. Designéři měli ihned jasno, že musí nejprve zrušit celé umakartové jádro. Proměna nebyla jednoduchá a museli vyřešit jak umístit příčku mezi koupelnou a kuchyní, aby získali vhodnou dispozici a neobrali prostor o zbytečné místo. V nejvíce žalostném stavu byla koupelna s toaletou, kde nefungovala světla, a rodina si zde svítila stojací lampou. Elektrikáři nejdříve museli najít problém ve stávajících rozvodech a následně zapojit novou kabeláž. Vše se naštěstí podařilo včas vyřešit, když to nebylo snadné.

Proměna bytu se nese v moderním současném duchu. Jedná se o panelákový prostor, ve městě, takže volba designéry byla jasná. Paní Hana navíc prozradila, že má ráda bílou, šedou a černou barvu, takže se designéři měli při návrhu od čeho odrazit. Netradiční je prvek v jídelně, kdy černá stěna, oddělující kuchyň a jídelnu, přechází až na podlahu pokrytou černým marmoleem.

Jak byt vypadal před proměnou i po ní, si můžete prohlédnout v galerii. Více pohledů do interiéru uvidíte v samotném pořadu.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se stavísen – extra“ uvidíte v pondělí
2. dubna ve22.35 na Primě.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock