Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem

Proměna panelákového bytu s umakartovým jádrem

Nové proměny bytu v pořadu ,,Jak se staví sen“ se dočkala rodina paní Hany v Ústí nad Labem. Paní Hana žije v bytě se svým synem Honzou, vnučkou Aničkou a taky se psem a malým křečkem. V bytě měli doposud umakartové jádro a nefungující elektřinu v jedné části bytu. Za pouhých pět dní jim designéři se svým týmem vytvořili nový a opět funkční domov. A jak celá proměna probíhala? Pojďme se na ni společně podívat.

Pro vnučku Aničku

Paní Hana to neměla v životě jednoduché. Její životní partneři nebyli zrovna ukázkovými otci. S prvním partnerem měla paní Hana dceru Petru a s druhým syna Honzu. S Petrou nevlastní otec nevycházel dobře a ona nakonec spadla do drogové závislosti. V té době se jí narodila dcera Anička, kvůli které nastoupila na metadonovou léčbu a žije v Německu. Paní Hana má malou Aničku v péči a stará se o ni spolu se svým synem.

Malá Anička je šikovná mladá slečna, je členkou skupiny roztleskávaček ,,Basta“ a za své výkony už získala spoustu medailí. O pokoj se dělí se svou babičkou a mají jej provizorně předělený skříní. Syn Honza zase spí v obývacím pokoji. Mají málo úložných prostor a hlavně nevyhovující koupelnu s toaletou. Přáním paní Hany byla hlavně změna koupelny a vstupního prostoru bytu.

Koupelna a záchod bez fungujících světel

Stěžejní bylo vyřešení nefungující elektroinstalace v koupelně a na toaletě. Designéři měli ihned jasno, že musí nejprve zrušit celé umakartové jádro. Proměna nebyla jednoduchá a museli vyřešit jak umístit příčku mezi koupelnou a kuchyní, aby získali vhodnou dispozici a neobrali prostor o zbytečné místo. V nejvíce žalostném stavu byla koupelna s toaletou, kde nefungovala světla, a rodina si zde svítila stojací lampou. Elektrikáři nejdříve museli najít problém ve stávajících rozvodech a následně zapojit novou kabeláž. Vše se naštěstí podařilo včas vyřešit, když to nebylo snadné.

Proměna bytu se nese v moderním současném duchu. Jedná se o panelákový prostor, ve městě, takže volba designéry byla jasná. Paní Hana navíc prozradila, že má ráda bílou, šedou a černou barvu, takže se designéři měli při návrhu od čeho odrazit. Netradiční je prvek v jídelně, kdy černá stěna, oddělující kuchyň a jídelnu, přechází až na podlahu pokrytou černým marmoleem.

Jak byt vypadal před proměnou i po ní, si můžete prohlédnout v galerii. Více pohledů do interiéru uvidíte v samotném pořadu.

Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se stavísen – extra“ uvidíte v pondělí
2. dubna ve22.35 na Primě.

Štítky: jak se staví sen

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock