Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří

Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří

Dokonce i v Praze může vzniknout kousek Středomoří. Důkazem je moderní rodinný dům s přilehlým bazénem a zahradou, který najdete v malé obci, která dnes už tvoří součást Prahy. Tahle laskavá oáza se vysokými zdmi skrývá jak před větrem, tak před zvědavými pohledy sousedů. Vyzařuje klid a středomořskou pohodu.

Prostor, šarm i soukromí

Stará řadová zástavba se pod taktovkou architektky Anety Stružkové proměnila v moderní bydlení s dotekem Středomoří. Velký bazén, zahrada spojená se všemi podlažími, důmyslné zastřešení, velké prosklené plochy – to všechno dodává tomuto domu šarm i praktičnost. A zatímco se čelem k zahradě tváří jako moderní dvoupodlažní dům, směrem do ulice splývá s charakterem okolní zástavby.

Tahle středomořská oáza působí velkorysým dojmem zvenku i zevnitř. Není se tedy čemu divit, že v přízemí našel své místo hned celý byt pro hosty (kterého lze využít též jako startovacího bydlení pro děti), byt pro rodinu s třemi dětmi v patře, domácí kancelář i fitness. Velkoryse pojatý prostor k práci i koníčkům, to je zde zkrátka na prvním místě.

Vybavení na míru

Vzdušnosti uvnitř domu nahrává využití nábytku na míru. Díky tomu se  skvěle šetří s prostorem. Tento trend je patrný především v ústřední chodbě domu, která navíc slouží jako víceúčelová. Zdejší knihovna s posuvnými regály a také vestavěné skříně a police tak chytře osvobodily ostatní místnosti od přebytečného množství nábytku. Odkládá se tu vše, co by jinde překáželo. Kromě knih přitom nic nerozptyluje pozornost návštěvníka. Všechno má své místo za dvířky.

Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří

Chvíle pro relax

Multifunkční chodba, ve které si sem tam děti i hrají, rozděluje dispozici na dětské pokoje s příslušenstvím a společnou obývací část s ložnicí rodičů a koupelnou. Tyto místnosti jsou příjemně osvětlené díky velkým proskleným plochám. Vyjít se odtud dá i na obrovskou terasu, která se táhne podél celé východní fasády. Výhodou přitom je, že se stále jedná o skvěle hájené soukromí. Odnikud sem totiž není vidět. A tak je možné zde příjemně odpočívat, grilovat i jíst. Venkovní sezónu navíc chytře prodlužuje slunolam za zasklenou stříškou a také kryt bazénu.

V jednoduchosti je krása

Interiér domu si nepotrpí na přebytek dekorací. Hlavní jeho krása spočívá především v typu užitých materiálů, přičemž prim hraje světlé dřevo. Z barev vede právě barva dřeva, ale i barva bílá, šedá, černá a stříbřitá. A zatímco je většina pokojů vyvedená ve střízlivém a spíše praktickém stylu, koupelna dává šanci vyniknout odvážné eleganci. Jinak ale všude jinde platí, že v jednoduchosti je krása.

Pražský rodinný dům s dotekem Středomoří

Inteligentní bydlení

Vedle využitých kvalitních materiálů, ke kterým patří keramika, hliník a dubové dřevo, je dalším plusem tohoto domu energetická úspornost a jednoduchý provoz. Právě díky zdivu z broušených keramických tvárnic se dům řadí do kategorie energeticky úsporných staveb. Keramika je navíc prodyšná a v domě zajišťuje příjemné ovzduší. Významnější úspory přináší i podlahové vytápění s kotlem na pelety a solární kolektory. Zbytek práce obstarávají předokenní rolety.

Díky chytrému plánování tak zde vzniklo opravdu inteligentní bydlení, ve kterém se praktičnost snoubí s krásou.

Štítky: rodinný dům
Zdroj: Autorka Ing. arch. Aneta Stružková www.fasproject.cz , foto: Klára Cvrčková

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock