Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Praktický dům pro starší pár

Praktický dům pro starší pár

Starší manželský pár potřeboval skromný domov, který se dá snadno udržovat a kde může klidně odpočívat. Formu domu, která byla v mnohém dána místními regulativy a okolním prostředím, zvýrazňuje dynamická fasáda. Vysoká západní část domu chrání soukromí majitelů a jejich pohodlí.

Moderní dům, nenáročný na údržbu

Pro majitele domu bylo nejdůležitější, aby jejich nový domov nebyl takový jako ten původní. Jejich bývalé bydliště bylo totiž náročné na údržbu a už vůbec nebyl moderní. Nový dům na pohled působí skromně, ale když vejdete dovnitř otevřou se vám prostorné svěží prostory. Je pohodlný, praktický a moderně řešen.

Jak je řešena dispozice domu?

Obytné prostory jsou orientovány směrem na sever a jsou příčně větrané, ložnice směřují na východ, aby zachytily ranní slunce. Hlavní obytná místnost je propojená s exteriérem dvěma prosklenými stěnami - severní a jižní. Obě stěny je možné otevřít, a tak podle potřeb a povětrnostních podmínek rozšířit dispozici domu prostřednictvím dřevěných teras po obou stranách. Menší terasa se nachází i při ložnici. Součástí domu je samostatné studio s vlastní koupelnou, ve kterém může bydlet host domácích nebo později, pokud bude třeba - pečovatel.

Praktický dům pro starší pár

Šikovné řešení pro usnadnění

Potěší drobné řešení, která pomáhají majitelům usnadnit každodenní rituály. Patří k nim například lavička u vchodových dveří, aby si mohli pohodlně zout špinavou obuv, venkovní sprcha na opláchnutí nohou od písku na pláži, či tajný poklop v garáži, který umožňuje přístup přímo do kuchyňské spíže, aby nemuseli nosit nákupy přes celý dům. Praktickým řešením je střešní okno nad sprchovým koutem. Terasovitá zahrádka je nenáročná na údržbu a majitelům poskytuje dostatek oblíbené zeleniny.

Protkán vzpomínkami

Zařízení domu je jednoduché elegantní, působí čistě a luxusně, dominantní je bílá barva. Přesto domu nechybí teplo, pocit útulnosti. Ten dodávají různé detaily zemité odstíny. Celý interiér je protkán vzpomínkami majitelů a předměty, které jim připomínají společné zážitky. Velmi působivá je také mramorová koupelna.

Zdroj: www.coyyiontis.com.au

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock