Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Francouzský loft

Francouzský loft

Loftové bydlení je dnes stále populárnější. Vzniká přebudováním půdních prostor a starých průmyslových budov v moderní byty. Využívá vysokých stropů, industriálních prvků a dává na odiv svou jedinečnost. Loft, do kterého dnes nahlédneme se nachází ve Francii a jeho rozloha činí až 174 m2.

Kousek od Nantes

Jen 25 minut od města Nantes se nachází bydlení, o kterém je dnes řeč. Nedaleko velkého města, zároveň v klidné lokalitě. To je sen mnohých z nás. Obzvláště když se vám poštěstí mít z oken výhled přímo na řeku Loiru. Historické budovy, rušný městský život i klidná zákoutí a příroda, to vše je zde takřka na dosah.

Byt bylo nutné stavebně upravit, a proto si majitelé na pomoc pozvali architekta. Místo je prosvětlené a navržené tak, aby zde proudilo přirozené světlo po celý den. Centrální místností je obývací pokoj se svými 60 m2.

Staré původní trámy daly prostoru základní parametry a jsou bodem, od kterého se architekti odrazili. Strop zde sahá až do výšky více než 7 metrů. Působí vzdušně a vnáší do bytu kus historie. Majitelé nechali trámy očistit, některé ponechali přírodní, ty v patře natřeli na bílo. 

Samé šikminy

Obývací pokoj je místností opravdu atypickou. Kloubí se zde odlišné úhly stěn a sklony střechy, stavaři a projektanti si zde museli poradit s nelehkým úkolem. Nábytek je zde vyroben převážně na míru a dopasován na místě. Historické kousky se zde střídají s novým moderním vybavením a interiér místy působí až roztržitě.

V patře se nachází kuchyně, která je umístěna v šikmině. Proto u ní nenajdete horní skříňky. Vešel se zde i kruhový jídelní stůl pro čtyři osoby. Na stejném podlaží se nachází i ložnice, dva dětské pokoje a koupelna. K bydlení patří i sklepní prostor v přízemí a garáž. 

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

"Hygge styl" Šakvice

DARK LIVING

Koupelna SEACUBE

Interiér domu, promyšlený do detailů

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Sledujte nás

Nejčtenější články

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kalkulátor oken – váš spolehlivý online pomocník

Rady do malé zahrady

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock