Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Francouzský loft

Francouzský loft

Loftové bydlení je dnes stále populárnější. Vzniká přebudováním půdních prostor a starých průmyslových budov v moderní byty. Využívá vysokých stropů, industriálních prvků a dává na odiv svou jedinečnost. Loft, do kterého dnes nahlédneme se nachází ve Francii a jeho rozloha činí až 174 m2.

Kousek od Nantes

Jen 25 minut od města Nantes se nachází bydlení, o kterém je dnes řeč. Nedaleko velkého města, zároveň v klidné lokalitě. To je sen mnohých z nás. Obzvláště když se vám poštěstí mít z oken výhled přímo na řeku Loiru. Historické budovy, rušný městský život i klidná zákoutí a příroda, to vše je zde takřka na dosah.

Byt bylo nutné stavebně upravit, a proto si majitelé na pomoc pozvali architekta. Místo je prosvětlené a navržené tak, aby zde proudilo přirozené světlo po celý den. Centrální místností je obývací pokoj se svými 60 m2.

Staré původní trámy daly prostoru základní parametry a jsou bodem, od kterého se architekti odrazili. Strop zde sahá až do výšky více než 7 metrů. Působí vzdušně a vnáší do bytu kus historie. Majitelé nechali trámy očistit, některé ponechali přírodní, ty v patře natřeli na bílo. 

Samé šikminy

Obývací pokoj je místností opravdu atypickou. Kloubí se zde odlišné úhly stěn a sklony střechy, stavaři a projektanti si zde museli poradit s nelehkým úkolem. Nábytek je zde vyroben převážně na míru a dopasován na místě. Historické kousky se zde střídají s novým moderním vybavením a interiér místy působí až roztržitě.

V patře se nachází kuchyně, která je umístěna v šikmině. Proto u ní nenajdete horní skříňky. Vešel se zde i kruhový jídelní stůl pro čtyři osoby. Na stejném podlaží se nachází i ložnice, dva dětské pokoje a koupelna. K bydlení patří i sklepní prostor v přízemí a garáž. 

Zdroj: espaces-atypiques.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock