Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady

Česká břidlice se u nás těží už od 18. století a ve světě si získala natolik uznávané jméno jako třeba značka Škoda či Baťa. Zatímco se břidlice dříve využívalo výhradně jako střešní krytiny, dnes se vrací a zaobírá mnohem širší pole působnosti – v interiéru i v zahradě. V rámci návratu k přírodním materiálům tak svět designu nezapomíná ani na břidlici, snadno dostupnou napodobeninu mramoru.

Kouzlo univerzální přírodniny

Břidlice je hornina, která vznikla postupným usazováním jílovců a prachovců. Těží se v dole a na světlo světa se dostává v působivých odstínech modré, šedé až černé barvy. Navíc se velmi snadno opracovává a díky dobré rovinné štěpnosti se z ní jednoduše vytvářejí tenké desky. Břidlice tak představuje univerzální přírodninu, která dokáže zajistit dokonalý efekt, kvalitu, ale také ekonomickou dostupnost. Tím ale zdaleka výčet jejích předností nekončí. Zaujmout totiž dokáže i svou vysokou odolností, barevnou stálostí, tvarovou variabilitou a minimální údržbou. V případě obkladů zdí hrají významnou roli i její tepelné a izolační vlastnosti. Jedná se zkrátka o vysoce efektní, ekologický a nadčasový materiál.

Návrat břidlice do interiéru i do zahrady

Břidlice ve světě designu

Dnes už se sice břidlice nevyužívá k pokládce nových střech, s moderní dobou se jí však dostává mnohem širšího využití. Břidlice tak nalézá své uplatnění zejména v podobě luxusních obkladů v interiéru, kde může představovat i velmi působivou mozaiku. Oblíbená je také jako dláždění, sluší zejména japonskému typu zahrad. Terasy, chodníky a cestičky z břidlice se tak stávají luxusním prvkem blízkého okolí domu, který je působivý a funkční zároveň. Břidlici lze uplatnit rovněž jako obkladu zahradních domků, grilů a krbů. V interiéru dokáže výjimečným způsobem zkrášlit kuchyňské kamenné pracovní desky a může spolehlivě nahradit i jinak tradiční materiál umyvadla nebo dřezu. Břidlicí lze obložit i moderní krb.

Břidlice v interiéru by se dala označit za takový střízlivý výstřelek. Působí originálním dojmem, nikoliv však příliš výstředně. Je tu zkrátka pro všechny, kteří si do interiéru rádi vpustí trochu přírody a ještě jí vezmou něco z jejího údělu.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock