Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Květináče – čím dál častěji designová záležitost

Květináče – čím dál častěji designová záležitost

O tom, že zelené rostliny zlepšují kvalitu našeho života, se asi nemusíme dlouze rozepisovat. Určitě také proto patří květináče k lidským obydlím snad odnepaměti. Umožňují pěstování rostlin v cizorodém prostředí, což nám přináší radost z květin, rostlin nebo i drobných keříků přímo v našem domově, na naší zahradě nebo terase. Stále častěji nám ale také záleží na tom, v čem rostliny pěstujeme a jak naše květináče dotváří celkový vzhled interiéru nebo terasy. Stávají se zkrátka designovou záležitostí a otázkou našeho vkusu.

Trh s květináči se plní nádhernými nádobami z různých materiálů v zajímavých provedeních, ať už barevných nebo s různou povrchovou strukturou. Nejčastěji se můžeme setkat s květináči keramickými s glazurou nebo lesklými plastovými, které jsou od nich často k nerozeznání. Jsou ale o poznání lehčí. Květináče dostávají moderní a zajímavé formy. V interiéru se s nimi dá čarovat.

Moderní květináče, materiál

Moderní květináče mívají lesklý, mnohdy také metalický povrch. Velmi oblíbeným materiálem pro výrobu moderních květináčů je sklolaminát. Kromě toho, že výborně vypadá a je nabízen v nepřeberných odstínech a odlescích, je také velmi lehký, stálý a odolný. Hodí se tedy jak do interiéru, tak také pro venkovní instalace. Kdo má raději přírodní materiály a rád také v tomto duchu zařizuje vybavení svého domu, ten jistě ocení nabídku květináčů připomínající svým vzhledem kámen, beton nebo pískovec. Povětšinou jsou ale všechny tyto květináče vyrobeny ze sklolaminátu, se kterým se dá doslova kouzlit. Jeho obrovskou výhodou je opět nízká hmotnost v porovnání s přírodním kamenem. Na pohled je ale téměř k nerozeznání.

Květináče – čím dál častěji designová záležitost

Kdo si chce opravdu vychutnat přirozený vzhled, materiál a energii, která z těchto květináčů bezesporu sálá, ten jistě ocení 100% přírodní materiály jakými jsou dřevo, ratan nebo vodní hyacint. Tyto květináče nejsou rozhodně tak odolné jako materiály umělé, nicméně své místo mohou nalézt v interiéru nebo na zastřešené terase či části zahrady.

Neodmyslitelnou předností květináčů je také jejich funkční hodnota, která spočívá v oddělování, optickém odcloňování či ohraničování. Velmi hojně  je toho využíváno např. v rozlehlých halách hotelů či restaurací, na terasách, balkonech nebo předzahrádkách. Na rozdíl od přírodních materiálů je chladná ocel strohým a ultramoderním doplňkem. K určitému typu zařízení se ale hodí naprosto skvěle a je také velmi odolná. Moderní design se bez leštěné či broušené oceli neobejde. Ze zkušenosti víme, že zákazníci často používají kombinace více velikostí či několika kusů jednoho modelu, sety květináčů jsou ideálním řešením.

Květináč na míru

Naprosto jedinečnou záležitostí je výroba květináčů přímo na míru požadavkům a přáním  konkrétních zákazníků. S takovými květináči si vyhrají nejen výrobci, ale především zákazníci, kteří si mohou květináče do detailu vymyslet a zakomponovat přesně  tam, kam potřebují. Nejlépe vše vystihují realizace, které nepotřebují více slov. Květináče na míru neznají hranice. Jejich velikost i tvar  záleží pouze na potřebách zákazníků. Hojně jsou využívány v komerčních prostorech, v obchodních a nákupních centrech, v kancelářích, v hotelech, obytných zónách a podobně.

Zdroj: PR článek firmy

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock