Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Klidné Vánoce podle Feng - Shui

Klidné Vánoce podle Feng - Shui

Kdy jindy posílit příjemnou náladu domova, než právě v nadcházejícím vánočním čase, který se v posledních letech nese ve znamení stresu a shonu? Je známo, že čínské Feng Shui udává v životě správný směr. Proč toho nevyužít i přes vánoční období? Nemusíte být znalcem, stačí vám těchto pár základních informací k vytvoření poklidné vánoční atmosféry.

Umístění vánočního stromku

Základem Feng Shui je správný tok energie Chi, která nám dodává životní sílu. Pokud je energie Chi omezena, může to vést k neklidu, problémům s penězi a dokonce i k problémům se vztahy. Vánoční stromek umístěte tam, kde tato energie nebude blokována. Jelikož je strom ve Feng Shui prvek dřeva, jeho nejvhodnější pozice je na východě, jihovýchodě či jihu. Pokud však nemáte prostor a stromeček postavíte do jiných míst, nezoufejte, energii vyrovnáte správnými dekoracemi.

Severní část: Zde se nachází prostor pro kariéru, růst v práci. Nejvhodnějšími barvami pro ozdoby na vánoční stromek jsou barvy vody a kovových prvků, tedy modrá, šedá, černá a bílá.

Severovýchodní část: V části sebezdokonalování vybírejte barvy prvků ohně a země (červené, růžové, žluté, zemité tóny)

Jihozápadní část: Tato část je vyhrazena pro lásku. I tady platí prvky ohně a země. Ideální jsou keramické ozdoby, žlutá a červená světýlka.

Západní část: V části kreativity, dětí a tvořivosti využijte zemitých a kovových prvků, barvy šedé a bílé - nezapomeňte na pozlátko.

Centrum neboli srdce místnosti: Umístili jste vánoční stromek přímo doprostřed místnosti? Samotný jeho trojúhelníkový tvar je mocným symbolem prvku ohně, proto volte i v této části barvy červené, žluté či růžové.

Klidné Vánoce podle Feng - Shui

Vyvážení zimních barev

Zimní období je tady, a abyste vyrovnali zimní energii u vás doma, je potřeba zdůraznit barvy Feng Shui. Základním prvkem zimy je oheň a jeho typická červená, žlutá, oranžová nebo dokonce fialová barva. Ovšem pozor, pokud se obklopíte velkým množství červené, správná energie se vytratí. Kombinovat můžete i barvy bílé a kovové, které navodí pocit štěstí. Správnými dekoracemi jsou i svíčky, které navodí pocit bezpečí, ale i očistí domov od negativní energie.

Pozor na dárky!

Jestliže nemáte ještě nakoupeny dárky, zbystřete! Poradíme vám několik tipů, které nepatří pod vánoční stromeček.

Ostré předměty - Nože, otvíráky na dopisy, nůžky a jiné předměty tohoto typu nejsou vhodné jako dárky k vánocům. Jsou symbolem řezu, který zničí vztah mezi vámi a příjemcem dárku. Jestliže však tento typ dárku dostanete, dejte dárci minci - tím si dárek odkoupíte a pouto vašeho vtahu bude nenarušeno.

Peněženka - Prázdná kabelka, peněženka nebo kufřík značí chudobu. Pokud však do předmětu vložíte bankovku, dárek dostane význam bohatství.

Hodiny - Ani dárky v podobě hodinek a hodin nejsou ty pravé ořechové, jejich symbolem je omezená životnost a krádež.

Květiny s trny a květiny malého vzrůstu - Růže nebo kaktusy svými trny mohou narušit daný vztah s příjemcem daru. Zakrslé květiny jako je například bonsaj představují stagnaci, krátkou životnost. Proto volte květiny vyšší, bez trnů a se zaoblenými listy.

Feng Shui má mnoho pravidel, podle kterých se má člověk řídit. Jak jste na tom vy? Přijde vám to jako zbytečnost nebo se rádi necháte poučit?

Štítky: vánoce Feng Shui

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock