Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jedinečný loft surového vzhledu

Jedinečný loft surového vzhledu

V poznaňské Warzelnii se nedaleko lesa ukrývá atypický loft, který nezapře svůj osobitý charakter. Industriální styl je v něm použit se smyslem pro eleganci, čímž vzniká bydlení zajímavého surového vzhledu se špetkou umění.

Interiér loftu se proměnil pod taktovkou polského architekta Huga Kowalského z ateliéru UGO Architecture. Ukazuje notnou dávku fantazie, která z tohoto bydlení činí něco neobyčejného.

Otevřený prostor s výhledem na les

Loft zaujímá plochu o velikosti 95 m2. V přízemí se nachází obývací pokoj, kuchyně, jídelna a toaleta. Mezipatro pak bylo navrženo jako soukromý prostor s ložnicí, šatní skříní a koupelnou s vanou. Hlavním předpokladem při navrhování interiéru bylo zachovat výhled na les, pojmout bohatou sbírku vinylových desek a vína majitelů a v neposlední řadě zachovat charakter otevřeného prostoru. Výsledkem je, že jedinou samostatnou místností v bytě je toaleta v přízemí, zbytek zón se stal homogenním prostorem v kombinaci s konzistentním barevným schématem a typem použitých materiálů.

Jedinečný loft surového vzhledu
Foto: PION Studio

Do vany po žebříku

Díky řadě nestandardních řešení je dominantním materiálem v interiéru ocel. Významnou roli hraje zejména v kuchyni. Pozadu však nezůstává ani koupelna. Poněkud atypicky byla na ocelovou konstrukci umístěna vana. Cesta ke koupeli po žebříku je tedy vcelku dobrodružná. Interiér ozvláštňuje rovněž betonový mezipatrový strop či stará dubová prkna na podlaze. Barvy použité v interiéru si libují v zemitých odstínech, díky čemuž zde vzniká příjemná atmosféra.

Přečtěte si také

Venkovský loft v bývalé sušárně tabáku

Také v této moderní době existují interiéry, ve kterých jako by se zastavil čas. Vystavují na odiv všechny své šrámy, které uštědřily za dlouhou dobu svého života. Možná tak trochu matou, ale nemějme…

Bydlení s kapkou umění

Tento jedinečný loft industriálního rázu zaujme především láskou majitelů ke klasickému umění. Lze zde vypozorovat hned několik kopií obrazů od slavných mistrů. Jejich zakomponováním do interiéru vzniká v tomto bytě hned několik romantických zákoutí, jejichž krásu umocňují řezané květiny ve váze. Pozornosti neunikne ani unikátní soška Panny Marie, která do interiéru přináší i zajímavý duchovní ráz. Právě lákavý koktejl designových kusů a starých prvků odhaluje návštěvníkům estetický vkus obyvatel loftu. Celek pak doplňují velkorysé výhledy do okolí, elegantní závěsy, originální koberce, nápaditost designových svítidel a svěžest pokojových rostlin.

V jednom ze zákoutí Poznaně tak vzniklo tajemné bydlení, kterému nechybí funkčnost ani šarm. Vychází vstříc přírodě i umění, aniž by působilo chaotickým dojmem. Je zkrátka příkladnou ukázkou svěžího interiéru, který se nebojí experimentů.

Štítky: loftové bydlení
Foto: PION Studio
Zdroj: www.ugo.com.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock