Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dřevo a interiéry – vztah, který přetrvá věky

Dřevo a interiéry – vztah, který přetrvá věky

Dřevo je materiál, který pro stavbu a úpravy svých obydlí používali již naši dávní předci v hlubinách pravěku a ke kterému se rádi stále obracíme i my. Ceníme si ho pro jeho krásu, schopnost zateplit interiér i pro jeho univerzálnost. Dřevo přináší do našich interiérů kus přírody a může přitom plnit roli nosného prvku stejně jako prvku funkčního nebo estetického. Pro dřevostavby je navíc dřevo tím nejpřirozenějším materiálem a bez dřeva v interiéru by nebyly kompletní.

Nenapodobitelná krása dřeva

Unikátnost dřeva spočívá mimo jiné v tom, že každý jeho kus je originál s jedinečnou strukturou, která se mění v závislosti na vzdálenosti pozorovatele. Dřevo se může hodit do chat a chalup stejně jako do supermoderních interiérů. Ať už holdujete rustikálnímu stylu nebo luxusní a blyštivé moderně, na dřevo se můžete spolehnout. Na dřevu jsou zajímavé i proměny, kterými prochází s postupem času. Dřevo v průběhu stárnutí neztrácí nic ze své zajímavosti a přitažlivosti, ba právě naopak. Dřevo má navíc i dobré tepelné a akustické izolační vlastnosti.

Dřevěná symfonie

Podlahy, nábytek, obložení stěn, schodiště… to jsou jen některé příklady využití dřeva v interiérech. Při plánování jejich vsazení právě do toho vašeho je však velmi důležité udržet nadšení na uzdě a nepřehánět to s množstvím různých druhů dřeva. Především s tmavými dřevy je třeba zacházet opatrně a používat spíše prvky, které se liší maximálně odstínem či strukturou. Při vytváření výraznějších kontrastů je lépe využít spíše kombinaci dřeva a kamene či betonu.

Dřevo a interiéry – vztah, který přetrvá věky

Není dřevo jako dřevo

Jak již bylo řečeno, využití dřeva je široké a lze jej použít prakticky kdekoliv. Je však potřeba mít na paměti, že je vždy třeba vybírat ten správný typ dřeva. Zatímco při výběru dřevěných obkladů stěn nebudete z technického hlediska příliš omezeni, dřevo pro stropní obklady by již mělo být spíše velmi suché apod. Extrémní zátěž potom bude muset snášet dřevo v koupelnách, tam je třeba vybírat dřevo s nízkou mírou bobtnání (např. dub nebo týk) a prostřednictvím olejů, vosků nebo laků snížit jeho nasákavost. Dřevu v koupelně je navíc třeba pomáhat častým větráním.

Podobných příkladů by bylo možné nalézt bezpočet, pokud však výběru dřeva pro váš interiér věnujete dostatečnou pozornost, bude vám prokazovat dobrou službu a vy i další generace se budete moci těšit z jeho krásy i vlastností po hodně dlouhou dobu.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock