Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Domácí povidla bez připálených hrnců

Domácí povidla bez připálených hrnců

V srpnu a září dozrávají švestky. Máte jich plné koše a pálenky už máte dost? Udělejte si poctivá domácí povidla. Má babička je vždy dělávala v troubě. Dva dny jsme pak drhli pekáč. Nikdy jsem neměla ráda tu dužinu, která v nich zůstávala a povidla neměla jednotnou konzistenci. Tento recept ale takový není. Povidla budou jemná, výborná a téměř bez práce. Vyzkoušejte je a uvidíte jakou z nich sami budete mít radost.

Hlavně nemíchat

Nemějte strach, recept je jednoduchý. Tato švestková povidla se nemíchají a zvládne je opravdu každý. Budete vědět co jíte, žádná éčka nebo umělé konzervanty. Dejte domácím povidlům šanci a uvidíte, že se budete oblizovat až za ušima. Každý koláč nebo buchta pak bude výjimečným zážitkem, který si budou všichni vaši známí a rodina pochvalovat.

Jednoduché pravidlo, aby se vám to povedlo zní ,,hlavně nemíchat". Odolejte pokušení otevřít poklici a opravdu nemíchejte, jinak vám pára z hrnce uteče a vše se spálí. Klidně vařte najednou ze dvou nebo tří dávek. Záleží na tom jak velké máte hrnce a kolik se vám do nich švestek vejde. Nejlepší je zvolit hrnec se sendvičovým, nebo velmi tlustým dnem a samozřejmě s poklicí.

Ingredience

1 kg měkkých švestek

167 g cukru

42 ml octa

skořice

rum

 

Postup

Připravte si den předem švestky. Očistěte je a vypeckujte. Měly by být opravdu měkké. Tuhé švestky by vám mohly vytvořit víc kyselou chuť povidel. Vypeckované švestky dejte do hrnce s hrubým dnem, ve kterém je později budete vařit. Prosypte švestky cukrem a zalijte octem, nemíchejte! Do druhého dne nechte odležet přikryté poklicí. Švestky pustí díky cukru a octu šťávu. Další den postavte hrnec na plotnu, přikryjte poklicí a ze začátku vařte hodinu prudším varem a poté teplotu snižte na minimum a vařte pomalým varem 5 hodin. Po celou dobu opravdu nemíchejte, ani nezvedejte poklici. Nakonec uvařená povidla rozmixujte ponorným mixérem a přisypte podle chuti skořici a pár kapek rumu. Množství rumu a skořice je na každém jak má rád. Ještě horká povidla naplňte do sklenic, uzavřete víčkem a obraťte dnem vzhůru. Hotová povidla můžete přidávat do pečení, vaření, nebo si je jen tak namazat na chleba s máslem. 

Štítky: recepty

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Mikrobyty – novinka, která láká české investory

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock