Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Máslové sušenky ve tvaru knoflíků

Máslové sušenky ve tvaru knoflíků

Pečete každý rok to samé cukroví a hledáte nějakou novou inspiraci? Máme ji pro vás. Zkuste si letos upéct máslové sušenky ve tvaru knoflíků, které všechny jistě zaujmou a provoní vám celý dům. Pusťte se s námi do opravdu zábavného pečení.

Máslové sušenky jsou skvělým vánočním cukrovím, nebo dobrým zákuskem k odpolednímu čaji. Nemusí jít jen o klasické máslové sušenky, můžete z nich vytvořit kakaovou dobrotu, nebo pro potěchu oka přimíchat do těsta potravinová barviva a veselé sušenky jsou na světě.

Ingredience

20 g moučkového cukru

80 g hladké mouky

65 g másla

1 lžíce vanilkového pudinku nebo kukuřičného škrobu

Postup

Nejdříve je potřeba vyšlehat máslo s cukrem. Máslo by mělo být v pokojové teplotě. Poté přimícháme mouku a škrob (puding). Vzniklou směs zpracujeme rukama nebo lžící až se úplně spojí v jednotnou vláčnou hmotu. Těsto zakryjeme celofánem a vložíme alespoň na hodinu do chladničky.

Odpočinuté těsto vyválíme zhruba na tloušťku 4 mm a vykrojíme knoflíky pomocí pohárku nebo kulaté formičky na vykrajování. S pomocí menší formičky převrácené naopak (tedy nikoliv ostrou, ale tupou hranou) do sušenek vtlačíme vnitřní kruh, aby sušenky vypadaly více plasticky, jako knoflíky. Můžeme použít i menší skleničku nebo víčko od láhve, náš cíl není vykrojit, pouze vtisknout kruhový vzor. Pomocí slámky pak vykrojíme dvě nebo čtyři knoflíkové dírky.

Sušenky pokládáme na pečící papír a pečeme při teplotě 160 ° C, v předehřáté troubě. Doba pečení závisí na vaší troubě. Stačit by mělo zhruba 15-20 min, průběžně je potřeba sušenky kontrolovat. Po upečení necháme 5 minut chladnout na plechu a můžeme je sundat stranou.

Pokud chcete zabavit své děti, nebo se vám nechce válet těsto, můžete si z těsta utvořit hrudky a ty rozmáčknout vždy jen rukou. Otlačením sklenice, nebo lahve pak získají svůj lepší tvar.

Barvení a zdobení

Pokud se rozhodnete pro barevné sušenky, existuje několik druhů barviv. Klasická prášková barviva z obchodu se mi dle mé zkušenosti ve větší míře neoplatila. Když chcete opravdu výraznou barvu, musíte jich přidat větší množství a pak je těsto mírně hořké. Cukráři tak často používají barviva gelová, kterou jsou nasládlá a mnohem lepší.

Místo zabarvení těsta také můžete knoflíky nabarvit na povrchu, nazdobit je dle libosti, nebo polít polevou a posypat zdobením. Čokoládové floky, tyčinky, kuličky, nebo vločky dnes dostanete běžně k dostání v obchodě. Použít můžete i strouhaný kokos, nebo drcené oříšky. A pokud máte děti, bude je zdobení ohromně bavit.

Tip

Hotové knoflíkové sušenky můžete zespodu namočit do čokolády a posypat bonbony nebo je spojit v dvojici džemem nebo oblíbeným krémem. Získají tak ještě lepší chuť a zároveň si zachovají krásný vzhled.

Sušenky můžete provázat ozdobnou šňůrkou nebo provázkem mezi sebou a vytvořit tak pěknou dekoraci, po dobu než je sníte, nebo jimi můžete obdarovat své blízké. Knoflíky také můžete navléknout na šňůrku a zavěsit na vánoční stromeček a vytvořit tak originální vánoční ozdobu.

Štítky: recepty
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Máslové sušenky ve tvaru knoflíků
Zdroj: yammiesnoshery.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock