Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Daleko od civilizace, energeticky soběstačné bydlení

Daleko od civilizace, energeticky soběstačné bydlení

Minimalistické dřevostavby uprostřed přírody. Pronajmout si je může kdokoliv a najde je pouze pomocí GPS souřadnic. Za unikátním projektem stojí společnost Slow Cabins z Belgie. Prozatím mají na kontě tři budovy postavené na odlišných místech v Belgii a nejsou zdaleka poslední. V plánu je rozšíření konceptu i dále po Evropě.

Minimalistické a jednoduché

Domy mají sloužit k dokonalému odpočinku nablízku přírodě. Jsou minimalistické, jednoduché a ideálně uzpůsobené pro ničím nerušenou dovolenou. Na své si přijdou i digitální nomádi, kteří zde mohou v klidu pracovat a nabírat energii.

Projekt je dílem společností Slow Cabins, která je dceřinou firmou Xavier Leclair. Domy jsou postavené ze dřeva a jsou plně energeticky soběstačné. Kromě solárních panelů na výrobu elektrické energie je zde využívána i dešťová voda. Ta je filtrována a rozváděna po celém domě jako pitná. Toaleta zde není napojena na kanalizaci, funguje na principu suchého záchodu.

Daleko od civilizace, energeticky soběstačné bydlení

Ekologie zde hrála velkou roli

Domy jsou opatřeny ekologickou tepelnou izolací. Vytápěny jsou vysoce účinnými dřevěnými kamny, v případě potřeby je možné použít přídavné infračervené topné panely.

Stavby leží na tajných místech a pro hosty je místo malým překvapením. Domy vznikly za spolupráce mnoha odborníků. V řešení byl nejen krásný design, ale také kvalitní technické vybavení. Stavby musí splňovat podmínky energeticky soběstačného bydlení a být v souladu s přírodou. Ekologie zde při návrhu a samotné realizaci hrála opravdu velkou roli.

Daleko od civilizace, energeticky soběstačné bydlení

Místo pobytu jako překvapení

Hosté si mohou vybrat ze dvou možností. První model se nazývá ,,Time for Two“ v překladu ,,čas pro dva“ je dřevostavba menší velikosti, kde se pohodlně vyspí dva lidé. Druhým typem je ,,Time for Family“, neboli ,,čas pro rodinu“. Jedná se o dům s větším prostorem, ideální je pro až pětičlennou rodinu, nebo dva páry.

Domy jsou plně mobilní a mohou být přesunuty na jakékoliv místo v zemi. Pokud si hosté přejí být překvapeni, doví se lokaci ubytování až po rezervaci. Pak jsou obeznámeni s místem pobytu a mohou se začít těšit na zasloužený odpočinek. 

Zdroj: slowcabins.be

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock