Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt pro mladý pár

Byt pro mladý pár

Bydlení ve velkých městech nebývá nijak laciné. Především mladé páry, nebo jedinci si nemohou dovolit drahé prostorné bydlení. Pokud máte dobrého designéra, je možné i na nevelkém prostoru vytvořit plnohodnotné místo k žití, kde se budete cítit dobře.

V samotném centru Kyjeva se nachází nově zrekonstruovaný byt s pouhými 40 m2. Myšlenka na vytvoření nového vzhledu se prý narodila zcela spontánně. Designér ale musel společně se stavaři tvrdě pracovat na problematickém uspořádání. Majitelé jim zanechali volnou ruku a do jejich práce nezasahovali.

Určitou překážkou, při vytvoření nového návrhu, bylo stávající uspořádání bytu. Téměř všechny stěny zde byly ve tvaru písmene ,,T". Původně zde byla velmi malá kuchyň, úzká propojovací chodba a další malá místnost. Celková plocha bytu zde činí pouhých 40m2, což není mnoho.

S dobrým nápadem jde všechno

Po řadě návrhů se kuchyně změnila v ložnici a samotná kuchyně se přestěhovala do obývacího pokoje. Otevřením prostoru tak vzniklo vzdušnější místo k užívání. Úzký koridor chodby byl opticky zvětšen vysokými zrcadly vedoucími až ke stropu a podsvíceným podhledem s LED pásky. Zajímavostí je řešení koupelny, která je uzavřena tmavým neprůhledným sklem, který nahradil zdi. Ve vstupním prostoru zádveří se podařilo uchovat místo na věšáky pro odkládání svršků a na konci chodby jsou ukryty prostorné skříně.

Byt pro mladý pár

Během rekonstrukce byt odkryl svá tajemství. Pod závojem času byly skryty stavební prvky, které dříve nebyly rekonstruovány. Syrové cihlové zdi dnes vypadají skvěle a s bílým nátěrem jim to moc sluší. Patinovaný vzhled působí útulně a ležérně. Dalším zachovaným technickým prvkem byly trubky, nyní sloužící jako věšák na prádlo. Byt tak získal nejen nový šmrnc, ale také zde dýchá jeho historie ukrytá v maličkostech.

Trávník v bytě

Autor věnoval zvláštní pozornost výzdobě. Majitelé si přáli doplnit interiér o fotografie zeleně. Designér navrhl, aby fotky byly nahrazeny živými mini trávníky. Nápad byl přijat a nyní tráva roste na chodbě i v koupelně a majitelé jsou nadšení. Zeleň se tak do bytu dostala opravdu živá.

Prostor obývacího pokoje upoutá mnoha akcenty. Hřejivé kůže na podlaze, malba na zdi, originální kovové svítidla nad jídelní částí, které souzní s barovými židlemi a shlukem konferenčních stolků. Stolky jsou originálním dílem ukrajinských umělců a vytvořili jej dle nákresu na zakázku.

Z praktického hlediska je zde mnoho úložného prostoru, různé zabudované skříně, nikdy, zásuvky pod postelí, nebo skříňky. Vše je uzavřeno dvířky, tak aby se na nic neprášilo. Jednoduché moderní čisté tvary a příjemné barevné kombinace. To je útulné bydlení v centru Kyjeva.  

Štítky: malý byt
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Byt pro mladý pár
Zdroj: Elena Fateeva

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock