Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Ukrajinský architektonický ateliér si vzal pod palec přeměnu malého bytu v historické budově. Plocha 35 čtverečních metrů potřebovala nový svěží nápad.

V nejkrásnějším městě Ukrajiny

Byt se nachází v centru starého ukrajinského města Lvov, které je známé jako město kostelních věží, cihlových komínů, město, ve kterém se mísí několik stylů a kultur. Zachovalé historické centrum je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. Ne nadarmo ho cestovatelé považují za nejkrásnější město Ukrajiny.

Minimum, ale s duší

Autoři proměny nazývají byt "minima" a není to jen pro velikost. Vyjadřuje to i styl rekonstrukce. Celá byla realizována s heslem "co nejjednodušší, ale přitom s duší". Některé moderní minimalistické byty totiž působí chladně, jako kdyby jim právě ta duše chyběla. Tomuto dojmu se chtěli architekti vyhnout, což se jim podařilo. Byteček ve starém domě působí stylově a charismatický, a přitom teplo. Zcela vyhovuje rytmu a životnímu stylu domácích.

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Patrová postel řeší mnohé

Cílem designérů bylo na základě představy majitelů vytvořit z nevyhovujícího prostoru pravý opak: moderní byt, který by využil každý centimetr. Malá kuchyň s ostrůvkem vyhovovala potřebám domácích. Vše ostatní řeší jeden pokoj. Tu architekti rozdělili do tří funkčních zón. V hlavní je pohovka se stolkem a televizí, další tvoří postel umístěna do výšky. Pod ní vznikl odkládací prostor a šatník.

Luxfery ve sprše

Příjemným prostorem je velká sprcha, do které vniká přirozené světlo díky luxfer. Z nich je vytvořena nejen část zdi, ale i střecha nad sprchovým koutem a toaletou. Dodává nové stavbě bytu punc jedinečnosti a hygienickou místnost nabíjí pozitivní energií.

Překližka a zrcadla

Hlavním materiálem, se kterým designéři pracovali, byla laminovaná překližka. Neméně důležitou roli v bytě hrají zrcadla, které prostor nejen opticky zvětšují, ale i prosvětlují. Rekonstrukce odstranila všechny nánosy minulosti a na mnoha místech ponechala obnažené zdivo, dokonce i potrubí. Tento moment nejpůsobivější vyznívá v koupelně, zajímavě je zdivo zvýrazněno i v jediné obytné místnosti, kde je natřené tmavě šedou barvou. Každý kus nábytku byl vyroben přesně na míru, aby do prostoru padl jako ulitý. Ze starého bytu se podařilo v pokoji zachovat staré rakouské parkety, hrající všemi odstíny hnědé.

Štítky: malý byt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock