Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Ukrajinský architektonický ateliér si vzal pod palec přeměnu malého bytu v historické budově. Plocha 35 čtverečních metrů potřebovala nový svěží nápad.

V nejkrásnějším městě Ukrajiny

Byt se nachází v centru starého ukrajinského města Lvov, které je známé jako město kostelních věží, cihlových komínů, město, ve kterém se mísí několik stylů a kultur. Zachovalé historické centrum je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO. Ne nadarmo ho cestovatelé považují za nejkrásnější město Ukrajiny.

Minimum, ale s duší

Autoři proměny nazývají byt "minima" a není to jen pro velikost. Vyjadřuje to i styl rekonstrukce. Celá byla realizována s heslem "co nejjednodušší, ale přitom s duší". Některé moderní minimalistické byty totiž působí chladně, jako kdyby jim právě ta duše chyběla. Tomuto dojmu se chtěli architekti vyhnout, což se jim podařilo. Byteček ve starém domě působí stylově a charismatický, a přitom teplo. Zcela vyhovuje rytmu a životnímu stylu domácích.

Bydlení s velkou duší - na 35 metrech čtverečních

Patrová postel řeší mnohé

Cílem designérů bylo na základě představy majitelů vytvořit z nevyhovujícího prostoru pravý opak: moderní byt, který by využil každý centimetr. Malá kuchyň s ostrůvkem vyhovovala potřebám domácích. Vše ostatní řeší jeden pokoj. Tu architekti rozdělili do tří funkčních zón. V hlavní je pohovka se stolkem a televizí, další tvoří postel umístěna do výšky. Pod ní vznikl odkládací prostor a šatník.

Luxfery ve sprše

Příjemným prostorem je velká sprcha, do které vniká přirozené světlo díky luxfer. Z nich je vytvořena nejen část zdi, ale i střecha nad sprchovým koutem a toaletou. Dodává nové stavbě bytu punc jedinečnosti a hygienickou místnost nabíjí pozitivní energií.

Překližka a zrcadla

Hlavním materiálem, se kterým designéři pracovali, byla laminovaná překližka. Neméně důležitou roli v bytě hrají zrcadla, které prostor nejen opticky zvětšují, ale i prosvětlují. Rekonstrukce odstranila všechny nánosy minulosti a na mnoha místech ponechala obnažené zdivo, dokonce i potrubí. Tento moment nejpůsobivější vyznívá v koupelně, zajímavě je zdivo zvýrazněno i v jediné obytné místnosti, kde je natřené tmavě šedou barvou. Každý kus nábytku byl vyroben přesně na míru, aby do prostoru padl jako ulitý. Ze starého bytu se podařilo v pokoji zachovat staré rakouské parkety, hrající všemi odstíny hnědé.

Štítky: malý byt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock