O realizaci

„Prosvětlený byt se severským lookem.“

Světlé tóny, doplněné olivovým akcentem, který je podpořen detaily ze světlého dřeva a bílým nábytkem.

„Interiér je navržen ve spolupráci s architektonickou kanceláří Siadesign Liberec. Jedná se o minimální bydlení, kde je kladen důraz hlavně na praktičnost a jednoduchost. Hlavní dominantou bytu je malebný výhled na liberecký Ještěd.”

Prostor je navržen tak, aby byl plně multifunkční. Klient měl mnoho požadavků a mým úkolem bylo interiér vytvořit tak, aby vyhovoval náročnosti uživatele. Jedním z hlavních kritérií bylo vytvoření prostorné a praktické kuchyně s výhledem na Ještěd. Další funkce prostoru jsou knihovna, které jsme věnovali celou jednu stěnu. Dále obývací pokoj a pracovna. Bylo nutné vytvořit jednotící styl, který je scelujícím prvkem interiéru.

„Zajímavostí interiéru je použití dveří s kulatým otvorem, částečně navozují dojem vstupu do lodní kajuty.“

Lesk jako oživující prvek celého interiéru. Hlavním materiálem působícím jako odrazová plocha je lakobel. Je to sklo, na kterém je nanesen vysoce kvalitní barevný lak, který je navíc chráněn z jedné strany barevnou fólií. Dá se kombinovat se dřevem, které je druhým nosným materiálem v interiéru. Zde plní funkci zjemňujícího a zateplujícího prvku, který do prostoru přenáší přírodu.

Obrázky

Komentáře

Další realizace