„Půdní garsonka jako startovací hnízdo.“

Světlá Skandinávie v přírodních tónech, masivní dřevo v kontrastu s čistou bílou doplněné…

O realizaci

„Půdní garsonka jako startovací hnízdo.“

Světlá Skandinávie v přírodních tónech, masivní dřevo v kontrastu s čistou bílou doplněné černobílými vzory a energickou žloutkovou.

„Prosvětlení prostoru, bylo hlavní prioritou. Jemné tóny a kontrastní bílá barva vyvažuje tmavší odstín trámů a podlahy, které jsou v prostoru dominantní. Nátěry jsou v bílé barvě. K prosvětlení interiéru napomáhají světlé doplňky s velkými plochami, jako je například povlečení.”

Akcent k jemným barvám je žloutková barva. Žlutá v interiéru vyzařuje energii. Použitá je jen na vyměnitelných doplňcích. Dalším tónem je petrolejově modrá. Ta prostor naopak umírňuje a zklidňuje. Vděčným doplňkem jsou polštáře, ty vytváří pocit zabydlenosti a útulnosti. Okaté černobílé vzorování je první, čeho si v bytě všimnete. Myslím, že krásně vyvažuje celkový design.

„Kouzlo půdních prostor po rekonstrukci je vytvoření velmi příjemného interiéru plného krásných zákoutí, která vám klasické hranolové byty nenabídnou.“

V interiéru je umístěno ikonické křeslo TON 1960, které prošlo renovací. Má masivní bukovou konstrukcí s područkami z ohýbaného dřeva. Vyrábělo se v letech 1960 až 1970. Dále několik home made výrobků jako například sedací puf. Využity jsou dokonce i zrenovované staré židle z půdy, které tak mohou znovu sloužit další generaci.

Obrázky

Fotograf: Pavla Zahurancová

Komentáře

Další realizace