„Dobová secesní kavárna s moderním lookem.“

Barvy luxusu ve zlatých a hnědých tónech, exklusivní tapety, zámecké závěsy a to vše doladěné husím…

O realizaci

„Dobová secesní kavárna s moderním lookem.“

Barvy luxusu ve zlatých a hnědých tónech, exklusivní tapety, zámecké závěsy a to vše doladěné husím peřím.

„K interiéru bylo potřeba přistupovat velice citlivě, jelikož má historickou hodnotu, a bylo nutné mu zachovat původní Genius Loci. Původní koncept jabloneckého architekta Roberta Hemmricha nebyl nijak narušen. Do prostoru jsem vnesl kapku moderny, která prostoru více než sluší.”

V samém centru Liberce na náměstí Dr. Edvarda Beneše vyrostl v roce 1906 výstavný hotel s kavárnou a restaurací, nazvaný po svém majiteli Ignazi Schienovi. Hotel stojící na místě prastarého zájezdního hostince „U řetězu“ je první libereckou stavbou ve střízlivé a příjemně působící německé secesi, který projektoval jablonecký architekt Robert Hemmrich a nepochybně patří k jeho nejexkluzivnějším realizacím.

„K původním secesním lampám do prostoru přibyla stropní svítidla z husího peří. Kavárna tak získala prvek, na který se každý rád podívá s úžasem.“

Tapety z exklusivní kolekce jsou výjimečné svou pevností, které je docíleno příměsí textilních vláken. Tapeta je díky svým vlastnostem ideální do prostoru kavárny, kde se denně koncentruje velké množství lidí a dochází tak k mechanickému opotřebení. Její vzhled je zvláštní díky lesku perleti, který připomíná strukturu lastur z ulit.

Obrázky

Komentáře

Další realizace