„Prostor plný geometrie.“

Prostornost, kterou vyplňuje černobílá elegance v kontrastu surového betonu a dřeva s vysokým leskem.

&bdquo…

O realizaci

„Prostor plný geometrie.“

Prostornost, kterou vyplňuje černobílá elegance v kontrastu surového betonu a dřeva s vysokým leskem.

„Prostor byl sám o sobě velmi zajímavý, proto bylo mou první myšlenkou využití geometrie a linií onoho interiéru. Zvýraznil jsem nosnou kostru a sloupoví, které jsem barevně doladil dominantními černými okny. Ty bývají v interiérech raritou.”

Břečťanová stěna je prvek, který v prostoru tvoří přírodní element ve vyšší míře, než květiny ve vázách. Jedná se o prvek, který plní nejen dekorativní, ale i zdravotní funkci. Je blahodárný i pro lidské zdraví z pohledu bylinkářství. Neustále vyrovnává nervovou hladinu a blahodárně působí na psychiku člověka, která je pro kancelářské povolání velice důležitá.

„Osvětlení jako konstrukce připomínající čínské draky. Světla využívající pravidelnosti a techničnosti prostoru. Černá konstrukce, která drží ledkové čtverce, jejichž záře prostupuje sklem, které tvoří obal.“

Nábytek, který jsem pro prostor volil, pochází z dílny studia Vitra. Jedná se kusy nábytku, které svou uměleckou, ale i kvalitou zpracování dodávají prostoru dojem luxusu, což byl i klientův prvotní záměr a požadavek. Barevně se vzájemně jednotlivé kusy doplňují. Všechny jsou tvořeny v kombinaci bílé nebo černé barvy, kovu a dřeva, které dodají nábytku eleganci.

Obrázky

Komentáře

Další realizace