„Prostor plný kontrastů a energií.“

Antracitové a šedé tóny, doplněné rudou červenou a černou barvou, podpořené vysokým leskem a přírodou v…

O realizaci

„Prostor plný kontrastů a energií.“

Antracitové a šedé tóny, doplněné rudou červenou a černou barvou, podpořené vysokým leskem a přírodou v interiéru.

„Interiér čekárny je navržen ve spolupráci s architektonickou kanceláří Siadesign Liberec. Jedná se o projekt který má ukázat veřejnosti, že klinické zařízení nemusí být navrhnuté pouze sterilně.”

Součástí prostoru je zóna s teráriem pro rostliny, traviny a stromy, které jsou v částech, kde jsou vytvořeny světlíky, čímž se docílí dostatečného příjmu denního světla. Součástí botaniária je zavlažovací systém, který se o rostliny bude samovolně starat. Při čekání na ošetření tak vznikne klidová zóna, která pomůže pacientům odbourávat stres a zároveň jim pomůže zůstat klidnějšími.

„Osvětlením v prostoru jsou designové spletence Flos. Další světelná tělesa jsou ledpásky, které kopírují architekturu interiéru.“

Mobiliář je ze studia hipposdesign. Jedná se o samostatně stojící pohovky, které se dají seskupovat a znovu rozkládat v samostatně stojící nábytek. Jsou potažené zpevněnou probarvenou koženkou, kvůli odolnosti a opotřebení od pacientů. Stolky jsou v černém designu, které jsou inspirovány molekulou atomu. V půdorysu, tento objekt připomínají.

Obrázky

Komentáře

Další realizace