V rámci projektu Squat iD23 jsme v bytovém domě v Pařížské ulici č.23 v Praze byli v trochu jiné situaci, než ostatní architekti, kteří na tomto…

O realizaci

V rámci projektu Squat iD23 jsme v bytovém domě v Pařížské ulici č.23 v Praze byli v trochu jiné situaci, než ostatní architekti, kteří na tomto projektu spolupracovali. Již před třemi lety jsme zpracovali architektonickou studii na řešení vestavby bytů do půdního prostoru. Cílem bylo, aby vznikly 3 byty o velikosti cca 250 m2 s maximálním počtem ložnic, kdy každá ložnice má mít vlastní koupelnu a dva z bytů mají mít výstup na střešní terasu. Tyto byty jsou v rámci projektu Squat iD23 označeny jako C, D a E. Byty jsou určeny na pronájem, měly tedy být materiálově praktické, snadno udržovatelné, konzervativní, ale přitom nadčasové. Konečný vzhled se pak měl vytvořit tak, aby se dal průběžně obměňovat, ale pevné vestavěné části bytu (koupelny, osvětlení, podlahy, kuchyně, dveře a vestavěné úložné prostory) byly neměnné.

Základem pro vnik studie byl půdní prostor a bytový prostor v posledním patře. Aby se výškově vešly do půdního prostoru 3 podlaží, snížila se světlá výška bytového patra na možné minimum.

Obrázky

Komentáře

Další realizace