Historie tohoto statku u Písku sahá hluboko do minulosti a je nádherným příkladem, jak lze pečovat o rodinnou tradici. Dnes už byste neuvěřili, že tohle…

O realizaci

Historie tohoto statku u Písku sahá hluboko do minulosti a je nádherným příkladem, jak lze pečovat o rodinnou tradici. Dnes už byste neuvěřili, že tohle byl kdysi hospodářský dům! Jsme velmi rádi, že se můžeme podílet na postupné rekonstrukci rodinného statku poblíž Písku.

Statek u Písku

Na jaře tohoto roku byla dokončena přestavba severozápadního křídla, které je určeno k ubytování hostů. Podařilo se precizně opravit původní kamenné zdivo, které se stalo významnou součástí interiéru; doplněno je ocelovými, masívními dubovými a cihelnými akcenty. Pro hosty je připraven samostatný vstup s dostatkem úložných prostor, dvěma ložnicemi, koupelnou, toaletou a obytnou kuchyní. Tedy dostatečné zázemí pro to, aby si mohli užít to nejdůležitější - nádhernou krajinu, přírodní koupací jezírko, projížďky na koních, domácí kuchyni postavenou na místních produktech a krásné večery u obrovského otevřeného krbu. Třeba s výborným vínem a milými hostiteli.

V současné době pracujeme na přestavbě (včetně řešení i těch nejmenších detailů v interiéru) privátní části majitelů. Rodina majitelů vlastní statek po mnoho generací, bohužel s delší přestávkou po roce 1948. S radostí a respektem sledujeme, jak usedlosti pečlivě vracejí krásu, funkci, logiku. Touží pro další generace zanechat kvalitní a moderní celek s respektem k minulosti a přírodě. Je to krásná vize poctivých a pracovitých lidí.

Obrázky

Komentáře


Martin Zak
 | 4. 7. 2019

Nemam vhodna slova chvaly a obdivu. Gratuluji!

Další realizace