Oslovil nás zahraniční klient, který naši práci dlouho sleduje. Přál si studii, projekt a následně i realizaci domu, který nebude mít kompromisy. Poctil nás…

O realizaci

Oslovil nás zahraniční klient, který naši práci dlouho sleduje. Přál si studii, projekt a následně i realizaci domu, který nebude mít kompromisy. Poctil nás obrovskou důvěrou, protože nám sdělil jen základní zadání a hrubou materiálovou představu. Zbytek nechal na nás.

Zadání obsahovalo tyto důležité body: velice prostorná garáž, velká a pohodlná šatna u vstupu, kuchyň co nejblíže vstupu, ale zároveň propojená s celou denní částí a orientovaná do zahrady, samostatná pracovna, veliká vinotéka, dostatek prostoru na vyspělé technologie, hlavní ložnice s šatnou, koupelnou a přístupem k vířivce, vířivka jako součást interiéru ale propojena i se zahradou, dva pokoje pro hosty a nutné zázemí k nim.

Pozemek je rovinatý s krásným výhledem na zalesněné kopce zvedající se směrem na jih a západ.

Dům je ve tvaru písmene L, „rameno“ domu s nejkrásnějším výhledem na zahradu a krajinu za ní zahrnuje především velkou denní část s kuchyní, jídelnou, obývacím prostorem a pracovnou.

Druhé „rameno“ domu je klidové s ložnicemi, šatnami a koupelnami. Spojujícím momentem obou ramen je oboustranně prosklený prostor s vířivkou, z něhož je možno vstupovat do uzlu hlavní ložnice nebo přímo na terasu do zahrady.

Věříme, že dům bude stále odrážet osobnosti svých majitelů. Jejich kultivovanost, zralost, inteligenci a noblesu.

Obrázky

Komentáře

Další realizace