Manželé v důchodovém věku (oba 72 let) jsou aktivní, sportovně a kulturně založení lidé. Ačkoli jsou to sedmdesátníci, oba stále pracují a žijí velmi moderně.…

O realizaci

Manželé v důchodovém věku (oba 72 let) jsou aktivní, sportovně a kulturně založení lidé. Ačkoli jsou to sedmdesátníci, oba stále pracují a žijí velmi moderně. A jejich životní styl měl odrážet i interiér bytu v domě ze 60. let minulého století, do kterého se nedávno přestěhovali z domku. Původní dispozice neodpovídala nárokům moderního bydlení. Zasahovalo se tedy do příček i dveří. Chybělo místo pro úložné prostory.

Konceptem celého prostoru je motiv vln a moře, které mají manželé rádi (tvar svítidel, rám zrcadla, motiv vln na tapetách...). Zvětšila se koupelna, do které se vešla i pračka. V zádveří a ložnici vzniklo posunutím příček a dveří spoustu místa na vysoké vestavné skříně až do stropu. 

Klienti se k rekonstrukci vyjádřili následovně: "..... skutečnost předčila naše očekávání.... Nejvíce se nám líbí obývák propojený s kuchyní. Všechno ladí jak barevně, tak účelově. ..... Ještě jednou děkujeme za zdařilou rekonstrukci."

Obrázky

Fotograf: Martin Florian

Komentáře

Další realizace