Celková změna dispozice Garsonky 33 m2 navržené developerem

Garsonka se nachází v novostavbě bytového domu zkolaudovaného v roce 2017. …

O realizaci

Celková změna dispozice Garsonky 33 m2 navržené developerem

Garsonka se nachází v novostavbě bytového domu zkolaudovaného v roce 2017.  Výměra bytu činí 33 m2. Jedná se o developerský projekt v jedné z krásných pražských lokalit. I přesto, že se jedná o novostavbu, developerem navržená dispozice byla pro pohodlný život velmi špatná. Garsonka má okno s balkonem orientované na východ (takže se byt nepřehřívá) a celkem velký balkon (4 m2).

Původní stav (návrh developera)

Nevyhovující dispozice, absence zádveří (nebyla zde možnost odložení svršků ani obuvi), velmi malý prostor na ukládání věcí.
Developer nepočítal s tím, že člověk si nechce každý den stlát postel (požadavek klientky byl ten, že chtěla postel přiznanou, v žádném případě si nechtěla každý den rozkládat gauč)
Kolize vstupních dveří se dveřmi do koupelny
WC spojené s koupelnou (požadavek klientky bylo oddělit WC od koupelny)
Velmi malá komora vzdálená od vstupu – nevyhovující úložné prostory
Velmi malý (nevyhovující) prostor kuchyňské linky

Kdo zde žije

Aktivní dáma v důchodovém věku, která velmi ráda cestuje, miluje rukodělné práce, mozaiky, patchwork, šití.

Požadavky investora

Moderní interiér s čistými liniemi.
Hlavní možné barvy bílá, béžová, dřevo
Velký sprchový kout se sedátkem na sednutí a s madlem
Dostatek úložných prostor
Vinylová podlaha v dřevodekoru
Místo pro práci na notebooku (zároveň by měl stůl sloužit i pro rozložení šicího stroje)
Oddělit WC od koupelny
Mozaikový obklad na WC a v koupelně
Jídelní stůl (stačí 2 místa)
Není potřeba gauč na sezení, klientka preferuje 2 pohodlná křesílka
Vhodné umístění pračky
Postel o šířce 120 cm (klientka nechtěla sklopnou postel ani rozkládací; přála si přiznanou postel umístěnou v prostoru tak, aby nerušila)
Větší kuchyňská linka – v rámci možností garsonky

Doba trvání kompletní rekonstrukce

Klientka mě poprvé oslovila v červnu 2015. Vzhledem k tomu, že se jednalo o developerský projekt a tou dobou výstavba ještě nezačala, mohla jsem se věnovat klientským změnám, které se musely odevzdat v 1. polovině roku 2016. Celý projekt od „kopnutí“ do země trval 2 roky, klientka se stěhovala před Vánoci v roce 2017.

Použité materiály

podlaha – vinyl v roli
všechny dveře mají výšku 240 cm
obklad ve sprchovém koutu je velkoformát (45x100 cm) v kombinaci s menšími obklady ve vzhledu mozaiky. Nejedná se o skutečnou mozaiku, ale o lesklý keramický obklad s 3D efektem. Obklad připomíná mozaikový patchwork, který má klientka hodně v oblibě. Obklad má netypický rozměr 31,6 x 45 cm (typ: Geotiles Textil Marron)
tapety od firmy Vavex a Marimekko

Co se povedlo (očima designérky)

Jsem velmi ráda, že jsem pro klientku u developera vybojovala prosvětlení koupelny denním světlem. Z obytného prostoru jsem do koupelny navrhla dvě okna s mléčným sklem.
Díky návrhu zakázkového nábytku se mi podařilo do malého prostoru umístit velké množství úložných míst (v kuchyňském koutku, pod postelí, nad vstupními dveřmi, v zádveří, po celé délce chodby, nad WC, nad televizí a vedle ní...)
Developer bohužel neuměl nabídnout dveře až do stropu, tak mají dveře na WC a do koupelny výšku „jen“ 240 cm, ale i tak to vypadá v malém prostoru krásně.
Také jsem velmi ocenila bezvadnou komunikaci s klientkou (bohužel ne už tak s developerskou firmou). Již na počátku jsem věděla všechna přání klientky. Ta mi důvěřovala. Sedly jsme si lidsky hned v počátku a spolupráce na projektu garsonky této aktivní dámy pro mě byla moc fajn. I když nebylo dodrženo vše z návrhu (dekor na podlaze a dřevodekor na nábytku, ani všechny tapety), přesto je výsledný efekt oproti návrhu developera vhodný pro pohodové bydlení jedné osoby.

Ostatní

Pod postelí se nachází úložný prostor na lůžkoviny (plnovýsuvné šuplíky)
Pračka je důmyslně ukrytá ve velké úložné skříni v zádveří.
Prostor WC je navržen tak, že se tam pohodlně vešlo klasické umyvadlo i s úložnou skříňkou

Obrázky

Fotograf: Martin Florian

Komentáře

Další realizace