Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Trendem interiérových dveří jsou skryté zárubně

Trendem interiérových dveří jsou skryté zárubně

Prakticky neviditelné dveře se staly hitem interiérů, které kladou důraz na vzdušnost a jednotný styl. Dveře, kterými vcházíme do pokojů, splývají se stěnou a napomáhají tak k optickému zvětšení prostoru. Některé ze dveří se skrytými zárubněmi sahají od podlahy až ke stropu. Plynule navazují na své okolí, a přesto jsou originálním prvkem v každém odvážnějším interiéru.

Dveře, které nejsou na první pohled vidět, by každý rád viděl – a to u sebe doma. Nejenže jsou velmi estetické a doslova se ztratí ve stěně, ale zároveň jsou i bezpečné, odolné a plně funkční. Dojem z domova tak mohou pozvednout na vyšší úroveň. Dveřní křídla se speciálními úchyty a skrytými zárubněmi jsou ideální volbou do vzdušných prostorů s volnými průchody. Hitem současné doby se tak stávají buď nenápadná dveřní křídla, která v interiéru prakticky zaniknou, anebo výrazná dveřní křídla, která na sebe strhnou pozornost.

Skryté zárubně i neviditelné kliky

O nenápadnost dveří splývajících se stěnou se starají i další prvky, které se výrobcům daří skrýt před našimi zraky. Patří k nim zejména neviditelné zárubně a kliky. Speciální bezobložkové zárubně se totiž úspěšně ztrácejí pod omítkami, a tak dovolují dveřím ladně splynout s okolím. Neviditelná zárubeň, která je vyrobena z hliníku, přitom rámuje průchozí otvor dveří a umožňuje nosnou a opornou funkci pro dveřní křídlo. Zárubeň však vidíme jen v okamžiku, kdy dveře otevřeme. Výhodou takové zárubně je, že do komory, která je v ní připravena, lze následně vložit výplň odpovídající materiálu použitému na dveřích. Možnost návaznosti jednotného stylu je tak dokonalá. Opomenuta není ani praktická stránka věci. Hliník, kterého se pro výrobu neviditelných zárubní používá, má totiž dostatečnou nosnost i při výšce dveřního křídla 3,7 metrů. Nejsou to však pouze zárubně, kdo na sebe bere kouzelný neviditelný plášť. Také kliky u dveří postupně mizí z naší pozornosti. Designéři totiž začínají na pohledovou stranu kliky používat stejný materiál jako na povrch dveřního křídla. Tím může být dřevo, laminát nebo sklo.

Trendem interiérových dveří jsou skryté zárubně
Foto: HANÁK nábytek

Výhody dveří se skrytými zárubněmi

Transparentní dveře se skrytými zárubněmi mají celou řadu výhod, z nichž některé už byly zmíněny. K hlavním pozitivům těchto dveří tak patří, že díky splývání se zdí vnášejí do interiéru minimalismus a čistý design. Vedle splývajících dekorů lze však pro jejich povrch použít i kontrastní dekory. Výhodou bezobložkových dveří je rovněž jejich funkčnost a dlouhá životnost. Lze je kombinovat s různými typy otevírání a rozumí si i s bezobložkovými stavebními pouzdry.

Přečtěte si také

Jaká vybrat okna do pasivního domu?

Okna pro pasivní dům musí splňovat celou řadu důležitých kritérií, k nimž patří zejména zajištění minimálních tepelných ztrát a vysokých solárních zisků. Základem správného fungování musí být…

Dveře se skrytými zárubněmi se navíc hodí jak pro suchou, tak pro mokrou výstavbu včetně sádrokartonu. Své uplatnění pak najdou ve všech interiérech, do kterých si majitelé nechtějí vpustit klasické dveře s viditelnými zárubněmi. Jsou tedy ideální volbou do novostaveb i rekonstruovaných domů, své místo nacházejí rovněž v bytech a komerčních prostorech. Nejenže jim vdechnou jednotný styl, ale podpoří také minimalismus a čistotu linií.

Na první pohled neviditelné dveře se skrytými zárubněmi jsou tu zkrátka pro každého, kdo chce své bydlení povýšit na opravdovou designovou záležitost. Nejenže jimi do interiéru přinesou moment překvapení, ale půjdou i ve stopách trendů, kterým osobitost vážně není cizí.

Štítky: okna / dveře

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock